Konto active w eurobanku

Konto active w eurobanku to rachunek polecany dla osób aktywnie korzystających z usług bankowych, ceniących dostęp do środków w każdym momencie, bez względu na to, gdzie się znajdują. Dla takich osób rachunek i wydana do niego karta będą bezpłatne po spełnieniu niezbyt wygórowanych warunków. Jednocześnie klient zyskuje atrakcyjne usługi dodatkowe, takie jak: płatności NFC, przelewy natychmiastowe czy darmowy pakiet assistance. Dodatkowo, dzięki programowi premiowemu „Rodzina i przyjaciele”, można też uzyskać 5% zwrotu za wydatki kartą na sport, rozrywkę i rekreację.

Konto active w eurobanku - najważniejsze informacje
Konto active w eurobanku - najważniejsze informacje (fot. Szymon Laszewski / FORUM)

Konto active to sztandarowe konto osobiste w eurobanku, do kwietnia 2015 roku występujące pod nazwą konto online. Dla klientów aktywnie korzystających z rachunku i wydanej do niego karty usługi opłata za prowadzenie konta i opłata za kartę wynoszą 0 zł. Do tego klient zyskuje między innymi:

 • darmową wypłatę ze wszystkich bankomatów w Polsce,
 • darmowe przelewy i bezpłatne zlecenia stałe przez internet, niezależnie od liczby wykonywanych transakcji.

Konto active nie jest jedynym rachunkiem bankowym w ofercie eurobanku. Klient może zdecydować się na: 

 • Konto prestige z darmowymi przelewami i bankomatami na całym świecie,
 • Konto classic przeznaczone przede wszystkim dla osób, które preferują bezpośredni kontakt w placówce, 
 • Konto junior z którego mogą korzystać osoby w wieku od 13 - 18 lat,
 • Konto standard z niskimi stałymi opłatami. 

Konto active w eurobanku - ile kosztuje?

Podstawowymi parametrami branymi pod uwagę przy wyborze najlepszego konta osobistego są opłaty związane z prowadzenie rachunku, dokonywaniem przelewów i korzystaniem z wydanej do niego karty płatniczej. Często zdarza się, że banki skłonne są odstąpić od pobierania podstawowych opłat za rachunek po spełnieniu przez klienta określonych warunków. Tak jest również w przypadku konta active w eurobanku.

Miesięczna opłata za prowadzenie konta active eurobanku wynosi 9 zł. Klient może jej uniknąć, jeśli w miesiącu poprzedzającym naliczenie opłaty spełniony będzie jeden z poniższych warunków:

 • suma wpływów na rachunek wyniosła min. 1 500 zł,
 • średnie saldo konta wyniosło min. 15 000 zł,
 • konto służy do spłaty rat kredytu hipotecznego, gotówkowego lub konsolidacyjnego w eurobanku na kwotę min. 1 500 zł
 • klient posiadał kartę kredytową w eurobanku, której limit wynosi co najmniej 500 zł i zostały rozliczone co najmniej 3 transakcje bezgotówkowe dokonane tą kartą.

Rachunek, podobnie jak inne dostępne na rynku konta osobiste, jest nieoprocentowany, więc klient nie może liczyć nawet na symboliczną kwotę odsetek za środki trzymane na koncie.

Darmowe przelewy internetowe, w placówce mogą być opłaty

Konto osobiste eurobanku w pakiecie active kierowane jest przede wszystkim do osób wybierających nowoczesne kanały obsługi. Stąd całodobowy dostęp do funkcjonalnej aplikacji elektronicznej i mobilnej eurobanku oraz darmowe przelewy wewnętrzne i zewnętrzne dokonywane przez internet.

Korzystanie z tradycyjnego kanału obsługi, jakimi są oddziały bankowe, może wiązać się dla korzystających z konta active z naliczaniem opłat. Eurobank nie pobiera wprawdzie opłat za podstawowe transakcje - wpłaty i wypłaty gotówki w placówce są darmowe, jednak prowizje mogą się pojawić w przypadku innych zleceń, np.:

 • zlecenie zewnętrznego przelewu w placówce – 7 zł
 • zlecenie przelewu do ZUS lub urzędu skarbowego w placówce – 7 zł.

Karty płatnicze i płatności NFC w eurobanku

Eurobank udostępnia klientom korzystającym z konta active kartę MasterCard Debit lub VISA Electron. Obie karty posiadają funkcję zbliżeniową umożliwiającą płatności internetowe. Za wydanie takiej karty eurobank nie pobierze opłat. Pojawiają się jednak miesięczne opłaty za korzystanie z karty, które mogą być przez bank zwrócone po spełnieniu przez klienta określonego warunku.

Użytkowanie zwykłej debetowej karty płatniczej kosztuje 4,90 zł miesięcznie. Opłat tych można uniknąć, dokonując w ciągu miesiąca transakcji kartami na łączną kwotę min. 400 zł.

Karty płatnicze do konta active eurobanku - wysokość opłaty i warunki zwolnienia

Karty płatnicze

Miesięczna opłata  za posiadanie karty

Warunki zwolnienia z opłaty – min. łączna kwota transakcji bezgotówkowych, kwalifikująca do zwolnienia z opłaty za posiadanie karty

Visa Electron

4,90 zł

400 zł

Płatności mobilne Visa

0 zł przez pierwsze 12 mies. od dnia wydania, w kolejnych 2,90 zł

MasterCard Debit

4,90 zł

Źródło: opracowanie własne Bankier.pl

Eurobank udostępnia również kartę VISA do płatności HCE. Przez pierwszy rok jest ona bezpłatna, po tym czasie miesięczna opłata za tę kartę wyniesie 2,90 zł. W tym przypadku również możliwie jest uniknięcie opłaty za dokonanie transakcji bezgotówkowych na łączną kwotę wynoszącą 400 zł w miesiącu.

Darmowe bankomaty w Polsce

Posiadacze konta active w eurobanku mogą za darmo wypłacać pieniądze z bankomatów w całej Polsce. Bank nie nalicza bowiem opłat za tego typu transakcje przy wspomnianym koncie osobistym niezależnie od rodzaju karty wydanej do konta active.

Wypłaty z bankomatów za granicą

Darmowe nie są jednak wypłaty z bankomatów za granicą. Za każdą taką transakcję posiadacze konta active w eurobanku zapłacą 5 zł. Do tego, jeśli transakcja została dokonana kartą VISA i w walucie innej niż PLN, zgodnie z tabelą opłat i prowizji bank będzie mógł doliczyć jeszcze 3% za jej przewalutowanie.

Konto active w eurobanku – dodatkowe usługi

Posiadacze konta active w eurobanku mogą uzyskać dostęp do wielu usług dodatkowych. Bank udostępnia między innymi:

 • darmowe ubezpieczenia assistance – klient korzystający z konta active może nieodpłatnie korzystać z pakietu assistance – pomocy  medycznej, domowej i komputerowej,
 • dostęp do szerokiej oferty produktów oszczędnościowych –np. konta oszczędnościowego PROgres z dzienną kapitalizacją odsetek lub Lokaty LOGujesz-LOKujesz dla użytkowników aplikacji mobilnej,
 • limit kredytowy w koncie w wysokości od 1 000 zł do 100 000 zł,
 • aplikacja mobilna eurobank mobile,
 • płatności HCE,
 • program premiowy  „Rodzina i przyjaciele” – dla osób polecających konto active znajomym lub rodzinie bank przyzna 5% moneyback za wydatki na sport, rozrywkę i rekreację (max. 60 zł w miesiącu).
Źródło:
Spełnij marzenia pory letniej z kredytem T-Mobile.
Porównanie kont

Informacje o ofercie

Podstawowe opłaty i prowizje
Prowadzenie rachunku opłata: min. 0 zł, maks. 9 zł
 • 0 zł, jeżeli suma wpływów min. 1 500 zł/m-c lub średnie saldo wynosi min. 15 000 zł/ m-c lub rachunek służy do spłaty kredytu zaciągniętego na kwotę min. 1 500 zł lub klient posiada kartę kredytową z limitem min. 500 zł i wykonują nią min. 3 transakcje/m-c
Przelew internetowy zewnętrzny 0 zł
Karty
Visa Electron, MasterCard Debit
Posiadanie opłata: min. 0 zł, maks. 4,9 zł
 • 0 zł, jeśli dokonano transakcji na łączną kwotę min. 400 zł
Wypłaty z bankomatów krajowych bezpłatne bankomaty krajowe
Wypłaty z bankomatów zagranicznych 5 zł
Funkcjonalności
 • Cash back
 • Płatności zbliżeniowe
 • Płatności internetowe

Sprawdź ofertę kont osobistych

Zapisz się na bezpłatny newsletter Bankier.pl