SMART > Poradniki > Rachunki bankowe > Czy Revolut jest bezpieczny?

Czy Revolut jest bezpieczny?

Revolut to nowoczesna i elastyczna forma płatności, którą szczególnie doceniły osoby często podróżujące za granicę. Rozwiązanie to pozwala na realizowanie płatności w walucie obcej przy znacznie niższych kosztach przewalutowania niż ma to miejsce w standardowych bankach.

Czy Revolut jest bezpieczny?
Spis treści
więcej Ikona strzałki

Revolut jest firmą działającą w sektorze bankowości, która cechuje się innowacyjnością i nowoczesnością. Chociaż konto Revolut oferuje wiele możliwości, to klienci pokochali je przede wszystkim za możliwość dokonywania korzystnych pod względem finansowym płatności podczas podróży zagranicznych. Rozwiązaniu z pewnością nie można również odmówić wygody i elastyczności – zarządzanie płatnościami możliwe jest z poziomu intuicyjnej aplikacji mobilnej, konta internetowego lub karty płatniczej.

Reklama

Czym jest Revolut?

Revolut to tak zwany bank specjalistyczny, który zarejestrowany jest na Litwie i działa w ramach dwóch spółek:

 1. Revolut Payments UAB, a więc litewskiej instytucji obsługującej elektroniczne instrumenty płatnicze;

 2. Revolut Bank UAB.

Revolut został zarejestrowany również w Wielkiej Brytanii jako Revolut Ltd.

Dwa państwa zarejestrowania sprawiają, że spółka podlega równocześnie nadzorowi litewskiego banku centralnego, Banku Litwy oraz brytyjskiej komisji nadzoru finansowego.

Revolut powstał w 2015 roku i w ciągu 8 lat funkcjonowania zgromadził rzeszę 27 milionów klientów z 35 krajów. Revolutowi zaufały też 2 miliony Polaków.

Revolut jest klasycznym fintech-em, a więc przedsiębiorstwem wykorzystującym innowacyjne rozwiązania. W jego wypadku będą one dotyczyły finansów. W ofercie Revoluta znajdziemy przede wszystkim karty wielowalutowe, karty pre-paid oraz usługi związane z kryptowalutami. W zakresie usług powiązanych z kartami Revolut współpracuje z VISĄ i MasterCard-em.

Revolut słynie z aplikacji mobilnej, która daje możliwość zarządzania wirtualną kartą wielowalutową. Umożliwia ona dokonywanie darmowych i wygodnych płatności. Revolut doceniany jest głównie podczas podróży zagranicznych, ponieważ pozwala uniknąć wysokich prowizji za dokonywane transakcje zakupowe oraz kosztów przewalutowania. Za pośrednictwem aplikacji można również wykonać przelewy zagraniczne w jednej ze 150 dostępnych walut.

Revolut daje też możliwość zamówienia karty fizycznej. To karta pre-paid, którą trzeba zasilić środkami pochodzącymi z karty debetowej lub kredytowej, a następnie można z niej korzystać w sklepach, restauracjach, punktach usługowych, a nawet w bankomatach.

Czy korzystanie z aplikacji Revolut jest bezpieczne?

Zastanawiasz się, czy Revolut jest bezpieczny? Nad bezpieczeństwem transakcji przeprowadzanych w ramach konta Revolut czuwa brytyjski FCA (Financial Conduct Authority), a więc organizacja nadzoru, której zadaniem jest kontrolowanie firm działających w sektorze finansów.

Depozyty klientów są również ubezpieczone przez Litewską Spółkę Państwową “Ubezpieczenie Depozytów i Inwestycji”. Ta gwarantuje bezpieczeństwo kwot do wysokości 100 000 euro. Warto jednak podkreślić, że z takiej gwarancji skorzystają wyłącznie klienci, którzy zarejestrowali swoje konta w jednej z litewskich spółek. Gwarancja ta nie obowiązuje Revolut Ltd.

Nie można też zapominać o szeregu zabezpieczeń technicznych oferowanych przez Revoluta. Wśród nich znajdują się przede wszystkim:

 • weryfikacja tożsamości użytkownika podczas każdorazowego logowania do aplikacji – można skorzystać z opcji wpisania kodu PIN, podania kodu dostępu lub danych biometrycznych;

 • uwierzytelnianie płatności;

 • sprawdzanie i blokowanie transakcji podejrzanych;

 • informowanie użytkowników o podejrzanych aktywnościach;

 • wirtualne karty jednorazowe wygasające po dokonaniu płatności.

Czy obrót kryptowalutami przez Revoluta jest bezpieczny?

Obecnie Revolut oferuje możliwość zakupu około 30 rodzajów kryptowalut. Minimalna kwota transakcji zaczyna się od 1 USD. Zleceń można dokonywać za pośrednictwem aplikacji lub konta. Obowiązują tutaj takie same zabezpieczenia techniczne, jakie mają miejsce w przypadku korzystania z innych funkcjonalności.

Chociaż Revolut strzeże bezpieczeństwa transakcji kryptowalutami, to inwestorzy nie powinni zapominać o zmienności kursów tych instrumentów, która powoduje wysokie ryzyko inwestycyjne.

Jak zadbać o swoje bezpieczeństwo i unikać podejrzanych transakcji korzystając z Revoluta?

Poniżej prezentujemy kilka kroków do Twojego bezpieczeństwa przy korzystaniu z Revoluta!

 1.  Zabezpiecz swoje konto uwierzytelnianiem dwuskładnikowym! To znacznie utrudni dostęp do niego niepowołanym osobom.

 2. Zastosuj bezpieczne hasło!  Najlepiej, aby było odpowiednio długie, zawierało małe i duże litery oraz znaki specjalne.

 3. Staraj się nie używać jednego hasła dla wielu usług!

 4. Zablokuj możliwość wykonywania przelewów, jeśli podejrzewasz, że ktoś niepowołany mógł dostać do niego dostęp. Blokadę taką z łatwością założysz, kontaktując się z obsługą klienta.

 5. Natychmiast zablokuj skradzioną kartę! Możesz to zrobić za pośrednictwem aplikacji.

 6. Nie klikaj w podejrzane linki! Zdecydowanie najbezpieczniej jest logować się na stronę Revoluta poprzez samodzielne wpisanie jej adresu w przeglądarce.

 7. Każdą próbę włamania i kradzieży zgłaszaj na policję! Jeśli ktoś ukradnie Ci kartę lub włamie się na Twoje konto Revolut, zawiadom o tym policję.

Kilka słów podsumowania o elektronicznych instrumentach płatniczych

 1. Revolut to bank specjalistyczny zarejestrowany w Wielkiej Brytanii oraz na Litwie.

 2. Klienci Revoluta mogą skorzystać z ubezpieczeń depozytów do wartości 100 tysięcy euro.

 3. Revolut działa w 35 krajach.

 4. Posiadając kartę Revolut, możesz korzystać z taniej wymiany walut.

 5. Za pośrednictwem Revoluta można również nabywać kryptowaluty.

 6. Wysoki poziom bezpieczeństwa Revoluta zapewniają odpowiednie rozwiązania techniczne.  Spółka podlega równocześnie nadzorowi litewskiego banku centralnego, Banku Litwy oraz brytyjskiej komisji nadzoru finansowego.

Reklama
Revolut

Komentarze

Potwierdź że nie jesteś robotem!
Dziękujemy za zadanie pytania!
Nasi Redaktorzy odpowiedzą tak szybko jak to możliwe a informację o udzieleniu odpowiedzi prześlemy na podany adres e-mail .
Coś poszło nie tak. Prosimy spróbować ponownie później.
Zbychu
30.11.2023
Revolut prowadzi konta walutowe z litewskim ibanem i tego komornik nie ruszy, ale prowadzi też konta w złotówkach a one są obsługiwane przez Aion bank, który tak jak revolut jest w Ognivo.Konta walutowe z litewskim ibanem są bezpieczne, konta w pl mogą być zajmowane.
Justyna Redzik
Redaktor
Panie Zbychu, bardzo dziękuję za tę cenną uwagę. Pozdrawiam serdecznie!
Marcin
22.11.2023
Witam, Sprawdzałem w Ognivo i nie ma tam Revoluta. Jest gdzieś oficjalna informacja na ten temat? Pomoc Revoluta pisze raz, że jest w Ognivo, a raz że nie.
Justyna Redzik
Redaktor
Panie Marcinie, informacje o dołączeniu Revoluta do systemu Ognivo pochodzą z portali: eurolege.pl, futurebeat.pl oraz bankingo.pl. Czekamy na oficjalne stanowisko w tej kwestii ze strony Revoluta. Kiedy tylko taka odpowiedź się pojawi, na pewno napiszemy o tym osobny tekst.
Dzoń
22.11.2023
A z kąd taki info ? Skoro KiR tego nie potwierdza ...
Justyna Redzik
Redaktor
*Informacje o dołączeniu Revoluta do systemu Ognivo pochodzą z portali: eurolege.pl, futurebeat.pl oraz bankingo.pl. Czekamy na oficjalne stanowisko w tej kwestii ze strony Revoluta.
Iwona
22.11.2023
Czy komornik w Polsce może zająć konto w Rewolut?
Justyna Redzik
Redaktor
Pani Iwono, tak. Od niedawna komornicy mają możliwość zajęcia środków znajdujących się na kontach Revolut Bank. *Informacje o dołączeniu Revoluta do systemu Ognivo pochodzą z portali: eurolege.pl, futurebeat.pl oraz bankingo.pl. Czekamy na oficjalne stanowisko w tej kwestii ze strony Revoluta.
Pawlo
22.11.2023
Komornik nie może zająć konta w revolut gdyż nie jest to Polski Bank
Justyna Redzik
Redaktor
Panie Pawlo, zgodnie z danymi podawanymi przez portale: eurolege.pl, futurebeat.pl oraz bankingo.pl, Revolut został niedawno zintegrowany z polskim systemem Ognivo. System ten umożliwia komornikom w Polsce dostęp do informacji o kontach bankowych dłużników, co w praktyce oznacza, że komornicy mogą zająć środki zgromadzone w Revolut. Czekamy na oficjalne stanowisko w tej kwestii ze strony Revoluta.
Radek
22.11.2023
Już nie długo z tych 2 mln Polaków zrobi się kilkadziesiąt,bo Revoult wchodzi w system ognivo,co umożliwi komornikowi zablokowanie środków. Większość Polaków ma Revoult tylko dla tego ,bo był nie tykalny dla egzekucji komorniczej
Justyna Redzik
Redaktor
Panie Radku, to prawda - Revolut został zintegrowany z polskim systemem Ognivo. Informacje o dołączeniu Revoluta do systemu Ognivo pochodzą z portali: eurolege.pl, futurebeat.pl oraz bankingo.pl. Czekamy na oficjalne stanowisko w tej kwestii ze strony Revoluta.
Piotr
22.11.2023
Czy komornik może zająć konto w Revolut niezależnie od tego gdzie jest założone konto? Chodzi mi tu o różnicę konta założonego w Polsce pod banderą Litwy, konta założonego w Anglii pod banderą Wielkiej Brytanii.
Justyna Redzik
Redaktor
Panie Piotrze, zgodnie z danymi podawanymi przez portale: eurolege.pl komornicy mają prawo do ściągania należności dłużnika jednie na terenie kraju, w którym powstał dany dług. Komornicy mogą poruszać się zatem jedynie w obrębie Polski. Od niedawna Revolut dołączył do sieci Ognivo, co oznacza, że zaczął współpracować z polskimi organami, a więc udostępniać im dane o swoich polskich użytkownikach. W praktyce może to oznaczać, że Revolut niebawem przestanie być wygodną alternatywą dla osób zadłużonych. Informacje o dołączeniu Revoluta do systemu Ognivo pochodzą z portali: eurolege.pl, futurebeat.pl oraz bankingo.pl. Czekamy na oficjalne stanowisko w tej kwestii ze strony Revoluta.
Piotr
20.11.2023
Artykuł bez odpowiedzi ? Tak lub Nie . Depozyty dla Kowalskiego są gwarantowane czy nie ?
Justyna Redzik
Redaktor
Panie Piotrze, cytując mój artykuł: "Depozyty klientów są również ubezpieczone przez Litewską Spółkę Państwową “Ubezpieczenie Depozytów i Inwestycji”. Ta gwarantuje bezpieczeństwo kwot do wysokości 100 000 euro. Warto jednak podkreślić, że z takiej gwarancji skorzystają wyłącznie klienci, którzy zarejestrowali swoje konta w jednej z litewskich spółek. Gwarancja ta nie obowiązuje Revolut Ltd".

Poradniki