Forum Giełda +Dodaj wątek
Opublikowano przy kursie:  59,82 zł , zmiana od tamtej pory: -21,93%

Zysk 2022 jest faktem Halleluyah

Zgłoś do moderatora
Historyczny rok, historyczne zyski. Co z nimi zrobić?
Zyski na fundusz, podwyżkę wynagrodzeń i premie dla górników. Zostanie dużo i zyski dalej rosną.
Spółka ma ład korporacyjny, w którym 30% zysku idzie na dywidendę - na jakiej zasadzie spółka obecnie miałaby nie wypłacić dywidendy, skoro ma statut, zysk i już podzieliła ten zysk ale nie uwzględnia akcjonariuszy? Spółki nie płacą dywidendy kiedy są w defensywie, kiedy nie maja zysku.
A szykuje się spory zysk za 2023.
Otóż nie da się nie wypłacić dywidendy w JSW za 2022, nie ma jak tego uzasadnić.
Przy czym 30% to od zysku netto za 2022, podwyżki wynagrodzeń i premie nie mogą być odliczone przy ustalania dywidendy.

Treści na Forum Bankier.pl (Forum) publikowane są przez użytkowników portalu i nie są autoryzowane przez Redakcję przed publikacją.

Bonnier Business (Polska) Sp.z o.o. nie ponosi odpowiedzialności za informacje publikowane na Forum, szczególnie fałszywe lub nierzetelne, które mogą wprowadzać w błąd w zakresie decyzji inwestycyjnych w myśl artykułów 12 i 15 Rozporządzenia MAR (market abuse regulation). Złamanie zakazu manipulacji jest zagrożone odpowiedzialnością karną.

Zamieszczanie na Forum propozycji konkretnych decyzji inwestycyjnych w odniesieniu do instrumentu finansowego może stanowić rekomendację w rozumieniu przepisów Rozporządzenia MAR. Sporządzanie i rozpowszechnianie rekomendacji bez zachowania wymogów prawnych podlega odpowiedzialności administracyjnej.

Przypominamy, że Forum stanowi platformę wymiany opinii. Każda informacja wpływająca na decyzje inwestycyjne pozyskana przez Forum, powinna być w interesie inwestora, zweryfikowana w innym źródle.

[x]
JSW 0,04% 46,70 2023-03-23 09:06:41
Przejdź do strony za 5 Przejdź do strony »

Czy wiesz, że korzystasz z adblocka?
Reklamy nie są takie złe

To dzięki nim możemy udostępniać
Ci nasze treści.