Forum Giełda +Dodaj wątek
Opublikowano przy kursie:  1,90 zł , zmiana od tamtej pory: 13,68%

Ze strony www 8 marca

Zgłoś do moderatora
Gospodarstwa wchodzące w skład agroholdingu KSG Agro są w pełni przygotowane do wiosennej kampanii siewnej. Poinformowała o tym służba prasowa firmy.

Na ponad miesiąc przed wiosenną kampanią siewną, gospodarstwa wchodzące w skład agroholdingu KSG Agro są w pełni wyposażone w niezbędne środki i gotowe do przeprowadzenia kampanii.

Według kierownika działu produkcji roślinnej KSG Agro Dmytra Yemelchenka wszystkie zapasy zostały zakupione w całości, w tym olej napędowy, nawozy mineralne, środki ochrony roślin itp.

„Nie widzimy problemów z warunkami pogodowymi. Opady w warstwie jednometrowej wynoszą 200 mm, co jest w pełni zgodne z normą” – komentuje Dmytro Yemelchenko. – „Uprawy ozime są w dobrym lub bardzo dobrym stanie. Obecnie kończymy proces nawożenia upraw ozimych – nawożono 6 500 hektarów.”

Biorąc pod uwagę trudną sytuację na rynku rolnym i ograniczony eksport upraw w okresie wojennym, KSG Agro planuje bardziej uważać na koszty nawozów w procesie nawożenia, optymalizując tę pozycję kosztową. Na przykład mocznik będzie stanowił znaczną część mieszanki nawozowej, gdyż zawarty w nim azot jest tańszy od innych rodzajów nawozów.

Firma finansuje wiosenną kampanię siewną w 2023 roku poprzez otwartą linię kredytową z Taskombanku oraz środki własne.

Aktualne wiadomosci
08.03.2023

Treści na Forum Bankier.pl (Forum) publikowane są przez użytkowników portalu i nie są autoryzowane przez Redakcję przed publikacją.

Bonnier Business (Polska) Sp.z o.o. nie ponosi odpowiedzialności za informacje publikowane na Forum, szczególnie fałszywe lub nierzetelne, które mogą wprowadzać w błąd w zakresie decyzji inwestycyjnych w myśl artykułów 12 i 15 Rozporządzenia MAR (market abuse regulation). Złamanie zakazu manipulacji jest zagrożone odpowiedzialnością karną.

Zamieszczanie na Forum propozycji konkretnych decyzji inwestycyjnych w odniesieniu do instrumentu finansowego może stanowić rekomendację w rozumieniu przepisów Rozporządzenia MAR. Sporządzanie i rozpowszechnianie rekomendacji bez zachowania wymogów prawnych podlega odpowiedzialności administracyjnej.

Przypominamy, że Forum stanowi platformę wymiany opinii. Każda informacja wpływająca na decyzje inwestycyjne pozyskana przez Forum, powinna być w interesie inwestora, zweryfikowana w innym źródle.

[x]
KSGAGRO -4,42% 2,16 2023-06-01 17:00:00
Przejdź do strony za 5 Przejdź do strony »

Czy wiesz, że korzystasz z adblocka?
Reklamy nie są takie złe

To dzięki nim możemy udostępniać
Ci nasze treści.