Forum Giełda +Dodaj wątek
Opublikowano przy kursie:  7,70 zł , zmiana od tamtej pory: -10,13%

Zawiązanie spółek celowych dostosowanie do wymagań procesu M&A

Zgłoś do moderatora
W nawiązaniu do raportu bieżącego nr 29/2024 w sprawie zmiany struktury organizacyjnej Spółki związane z dostosowaniem do wymagań procesu M&A i strategicznych kierunków rozwoju Genomtec, Zarząd Genomtec S.A. („Spółka”, „Emitent”, „Genomtec”) informuje, że w dniu 26 marca 2025 r. zostały zawiązane dwie spółki celowe GMT ID S.A. oraz GMT Genomics S.A. w których 100%-procentowym udziałowcem został Emitent.
Zgodnie z informacjami przekazanymi ww. raportem bieżącym do spółek celowych GMT ID oraz GMT Genomics w formie zorganizowanej części przedsiębiorstwa zostaną wniesione aktywa materialne i niematerialne związane odpowiednio z projektem Genomtec ID oraz obszarem produktowym Onco-SNAAT.
Zawiązanie ww. spółek celowych poprzedzone zostało uzyskaniem wstępnej pozytywnej decyzji PARP oraz uzyskaniem pozytywnej interpretacji podatkowej, z której wynika, że wniesienie jako wkład kapitałowy do spółek celowych składników materialnych i niematerialnych związanych z obszarem produktowym ID oraz obszarem produktowym Onco-SNAAT będzie neutralne podatkowo dla Spółki. Na dzień publikacji niniejszego raportu bieżącego Spółka oczekuje na decyzję NCBR. Następstwem powyższych działań będzie zwołanie Walnego Zgromadzenia Spółki.
O kolejnych istotnych etapach związanych z realizacją strategicznych kierunków rozwoju Genomtec Spółka będzie informowała w ramach właściwych raportów.

Treści na Forum Bankier.pl (Forum) publikowane są przez użytkowników portalu i nie są autoryzowane przez Redakcję przed publikacją.

Bonnier Business (Polska) Sp.z o.o. nie ponosi odpowiedzialności za informacje publikowane na Forum, szczególnie fałszywe lub nierzetelne, które mogą wprowadzać w błąd w zakresie decyzji inwestycyjnych w myśl artykułów 12 i 15 Rozporządzenia MAR (market abuse regulation). Złamanie zakazu manipulacji jest zagrożone odpowiedzialnością karną.

Zamieszczanie na Forum propozycji konkretnych decyzji inwestycyjnych w odniesieniu do instrumentu finansowego może stanowić rekomendację w rozumieniu przepisów Rozporządzenia MAR. Sporządzanie i rozpowszechnianie rekomendacji bez zachowania wymogów prawnych podlega odpowiedzialności administracyjnej.

Przypominamy, że Forum stanowi platformę wymiany opinii. Każda informacja wpływająca na decyzje inwestycyjne pozyskana przez Forum, powinna być w interesie inwestora, zweryfikowana w innym źródle.

[x]
GENOMTEC -0,86% 6,92 2025-10-02 17:03:54
Przejdź do strony za 5 Przejdź do strony »

Czy wiesz, że korzystasz z adblocka?
Reklamy nie są takie złe

To dzięki nim możemy udostępniać
Ci nasze treści.