Forum Giełda +Dodaj wątek

... z raportu

Zgłoś do moderatora
1. Główna propozycja zarządu - kontynuacja działalności
Zarząd obecnie pracuje nad planem, który zapewni że kapitał zakładowy będzie odbudowany... zarząd będzie dyskutował z obecnymi udziałowcami bez udziału zewnętrznego kapitału. Jeśli zarząd będzie miał taką pewność, zarekomenduje na walnym kontynuację działalności... jeśli walne przychyli się do tej decyzji to po ośmiu miesiącach zostanie wykonany audyt kontrolny i jeśli wartość księgowa spółki nie będzie co najmniej równy kapitałowi zakładowemu to spółka będzie zobowiązana ogłosić upadłość...

(...kto ma prawo głosu na walnym? ...obecni udziałowcy, którzy zostaną jednocześnie poproszeni o dokapitalizowanie. Myślę, że kwota dokapitalizowania została już z nimi uzgodniona. Dostaną tanie akcje i będą mieli możliwość wepchnięcia ich w rynek, ale najpierw muszą podciągnąć kurs...)

2. Wtórna propozycja zarządu - likwidacja.
Pomimo optowaniu przez zarząd za kontynuowaniem działalności, szwedzkie prawo obliguje do przedstawienia pełnego planu likwidacji. Zarząd musi to zrobić ponieważ wartość księgowa spółki jest niższa niż połowa kapitału zakładowego.
Spółka na ten moment nie wybrała jednak likwidatora. Jeśli walne opowie się za likwidacją a zabraknie majątku aby spłacić resztę długów i pokryć koszty likwidatora, wtedy likwidator postawi spółkę w stan upadłości.
  • ... z raportu Autor: ~gdyniak

Treści na Forum Bankier.pl (Forum) publikowane są przez użytkowników portalu i nie są autoryzowane przez Redakcję przed publikacją.

Bonnier Business (Polska) Sp.z o.o. nie ponosi odpowiedzialności za informacje publikowane na Forum, szczególnie fałszywe lub nierzetelne, które mogą wprowadzać w błąd w zakresie decyzji inwestycyjnych w myśl artykułów 12 i 15 Rozporządzenia MAR (market abuse regulation). Złamanie zakazu manipulacji jest zagrożone odpowiedzialnością karną.

Zamieszczanie na Forum propozycji konkretnych decyzji inwestycyjnych w odniesieniu do instrumentu finansowego może stanowić rekomendację w rozumieniu przepisów Rozporządzenia MAR. Sporządzanie i rozpowszechnianie rekomendacji bez zachowania wymogów prawnych podlega odpowiedzialności administracyjnej.

Przypominamy, że Forum stanowi platformę wymiany opinii. Każda informacja wpływająca na decyzje inwestycyjne pozyskana przez Forum, powinna być w interesie inwestora, zweryfikowana w innym źródle.

[x]
REINHOLD -11,58% 0,08 2024-01-31 12:53:29