Forum Giełda +Dodaj wątek
Opublikowano przy kursie:  19,60 zł , zmiana od tamtej pory: -85,36%

Z listu prezesa EAH i sprawozdania zarządu EAH

Zgłoś do moderatora
https://www.bankier.pl/static/att/emitent/2020-06/LIST_PREZESA_ZARZADU_ESOTIQ_2019-sig_202006301247109766.pdf

"W dobie Pandemii dotykającej wszystkich na całym globie jakże aktualny staje się cytat z Persjusza - <<zwycięża ten kto przetrwa>>.

Z dzisiejszej perspektywy najistotniejszymi gwarantami dla dalszego dynamicznego rozwoju Esotiq & Henderson S.A będą wdrożenia, które zapoczątkowaliśmy w 2019 roku dotyczące efektywności logistycznej dostaw w sieci, inwestycje w rozwiązania informatyczne w obszarze sprzedaży internetowej, dalsze modyfikacje efektywnościowe strategii komunikacji z Klientami oraz rozwój sprzedaży internetowej poza granicami."

Sprawozdanie Zarządu EAH za 2019

https://www.bankier.pl/static/att/emitent/2020-06/EAH_Sprawozdanie_Zarzadu_2019_20200630-sig-sig_202006301247109766.pdf 

"Do dnia 4 maja br., kiedy to salony uprzednio objęte zakazem wznowiły działalność, głównym źródłem przychodów Grupy był sklep internetowy oraz sprzedaż realizowana za pośrednictwem tej części stacjonarnych sklepów franczyzowych, których funkcjonowanie nie zostało ograniczone w wyniku epidemii.
Grupa w okresie zamknięcia salonów odnotowała spadek sprzedaży o 60% w stosunku do analogicznego okresu roku poprzedniego. W celu zapobiegania głębokim, negatywnym skutkom wystąpienia pandemii Zarząd Spółki podjął szereg działań prowadzących do ilościowego i wartościowego wzrostu sprzedaży w sklepie internetowym, redukcji kosztów działalności, pozyskania rządowych środków pomocowych oraz zwiększenia ochrony zdrowia pracowników i partnerów. W efekcie tych działań, w okresie marzec - kwiecień 2020 r. w porównaniu do analogicznego okresu roku poprzedniego, sprzedaż towarów w sklepie internetowym wzrosła o 125%, a koszty działalności Spółki obniżono o ok. 50%."

Ciekawe, co zobaczymy w sprawozdaniach spółek współpracujących już w QON.

Treści na Forum Bankier.pl (Forum) publikowane są przez użytkowników portalu i nie są autoryzowane przez Redakcję przed publikacją.

Bonnier Business (Polska) Sp.z o.o. nie ponosi odpowiedzialności za informacje publikowane na Forum, szczególnie fałszywe lub nierzetelne, które mogą wprowadzać w błąd w zakresie decyzji inwestycyjnych w myśl artykułów 12 i 15 Rozporządzenia MAR (market abuse regulation). Złamanie zakazu manipulacji jest zagrożone odpowiedzialnością karną.

Zamieszczanie na Forum propozycji konkretnych decyzji inwestycyjnych w odniesieniu do instrumentu finansowego może stanowić rekomendację w rozumieniu przepisów Rozporządzenia MAR. Sporządzanie i rozpowszechnianie rekomendacji bez zachowania wymogów prawnych podlega odpowiedzialności administracyjnej.

Przypominamy, że Forum stanowi platformę wymiany opinii. Każda informacja wpływająca na decyzje inwestycyjne pozyskana przez Forum, powinna być w interesie inwestora, zweryfikowana w innym źródle.

[x]
QUARTICON 0,70% 2,87 2022-12-08 12:52:33
Przejdź do strony za 5 Przejdź do strony »

Czy wiesz, że korzystasz z adblocka?
Reklamy nie są takie złe

To dzięki nim możemy udostępniać
Ci nasze treści.