Forum Giełda +Dodaj wątek
Opublikowano przy kursie:  17,10 zł , zmiana od tamtej pory: -11,99%

Wzrost kosztów budowy powodujących przekroczenie planowanych budżetów

Zgłoś do moderatora
Zarząd Poznańskiej Korporacji Budowlanej Pekabex S.A. ("Emitenta") informuje, iż nie doszło do zawarcia przez spółkę zależną Emitenta - Pekabex Bet S.A. ("Spółka") umów na realizację inwestycji, o których mowa w raportach bieżących Emitenta 10/2022 i 11/2022. Powodem nie zawarcia umów były niemożliwe do przewidzenia problemy z dostępnością niektórych materiałów i usług oraz wzrost kosztów budowy powodujących znaczące przekroczenie pierwotnie planowanych budżetów i terminów realizacji wskazanych inwestycji, spowodowane wybuchem wojny na Ukrainie.

Treści na Forum Bankier.pl (Forum) publikowane są przez użytkowników portalu i nie są autoryzowane przez Redakcję przed publikacją.

Bonnier Business (Polska) Sp.z o.o. nie ponosi odpowiedzialności za informacje publikowane na Forum, szczególnie fałszywe lub nierzetelne, które mogą wprowadzać w błąd w zakresie decyzji inwestycyjnych w myśl artykułów 12 i 15 Rozporządzenia MAR (market abuse regulation). Złamanie zakazu manipulacji jest zagrożone odpowiedzialnością karną.

Zamieszczanie na Forum propozycji konkretnych decyzji inwestycyjnych w odniesieniu do instrumentu finansowego może stanowić rekomendację w rozumieniu przepisów Rozporządzenia MAR. Sporządzanie i rozpowszechnianie rekomendacji bez zachowania wymogów prawnych podlega odpowiedzialności administracyjnej.

Przypominamy, że Forum stanowi platformę wymiany opinii. Każda informacja wpływająca na decyzje inwestycyjne pozyskana przez Forum, powinna być w interesie inwestora, zweryfikowana w innym źródle.

Zapisz się na bezpłatny newsletter Bankier.pl
[x]
PEKABEX -1,95% 15,05 2022-12-06 09:37:08