Forum Giełda +Dodaj wątek
Opublikowano przy kursie:  2,50 zł , zmiana od tamtej pory: -70,00%

Wyniki za 1Q 2018

Zgłoś do moderatora
mając na uwadze ostatnie spadki na kursie można było się zastanawiać, czy nie wypadnie przypadkiem jakiś trup z szafy w wyniku za 1Q(nie spodziewałem się, ale takie zachowanie kursu zawsze wywołuje różne myśli), ale na szczęście żaden trup nie wypadł. Szkoda jedynie, że zabrakło w 1Qprzychodów bo przy tak ograniczonych kosztach mogłoby się to przełożyć na naprawdę fajny wynik i niespodziankę w 1Q. Po uwzględnieniu wyników za 1Q 2018 mamy w każdym razie wskaźnik C/Z na poziomie 6, a mimo fatalnych warunków pogodowych w 1Q stratę finalnie zbliżoną do ubiegłorocznej. No i trzeba też mieć na uwadze, że 1Q z racji sezonowości zawsze w historii był najsłabszym kwartalem spółki.

Źle by było, gdyby branża w 1Q rosła, a PMA spadał. Tymczasem mimo przyrostu ilości salonów o kilkanaście %, spory spadek przychodów w 1Q odnotował nawet CCC (a strata CCC wzrosła w 1Q 2018 do 144 mln zł z 37 mln zł w 1Q rok temu). Zatem tym bardziej ten wynik PMA jest w tej sytuacji okej i daje potencjał do walki w całym 2018 r. o podobny wynik jak w 2017. Spokojnie na teraz czekam na wyniki za 2Q, szczególnie, że pogoda kwietniowa i majowa jest najlepszą jaką branża obuwnicza i odzieżowa mogłaby sobie wymarzyć (co widać choćby po wynikach sprzedażowych CCC za kwiecień). Pogoda jest też lepsza niż w kwietniu i maju 2017, a to też rodzi dobre nadzieje.

Z pozytywów na jakie warto zwrócić uwagę w raporcie PMA za 1Q, to:
- znaczna poprawa na poziomie przepływów pieniężnych
- znaczny spadek kosztów sprzedaży
- znaczny spadek kosztów ogólnego zarządu
- wskaźnik płynności mimo najsłabszego sezonowo okresu pozostał na tym samym poziomie co na koniec 2017 r. (oczywiście wymaga on dalszej poprawy, ale spodziewałem się, że po 1Q pogorszy się).

Gdyby kurs był dziś na poziomie 6 zł, to pewnie można by powiedzieć, że można było jednak liczyć na jeszcze lepszy wynik, ale biorąc pod uwagę, że kurs jest jednak 2,5 zł, to jak dla mnie przynajmniej wynik jest okej. Kurs CCC po znacznie większej dynamice pogorszenia wyników w 1Q 2018 (niż PMA) zaczął rosnąć i rośnie do dzisiaj m.in. dyskontując już wyniiki w 2Q. Zobaczymy co przyniesie kurs PMA....

Treści na Forum Bankier.pl (Forum) publikowane są przez użytkowników portalu i nie są autoryzowane przez Redakcję przed publikacją.

Bonnier Business (Polska) Sp.z o.o. nie ponosi odpowiedzialności za informacje publikowane na Forum, szczególnie fałszywe lub nierzetelne, które mogą wprowadzać w błąd w zakresie decyzji inwestycyjnych w myśl artykułów 12 i 15 Rozporządzenia MAR (market abuse regulation). Złamanie zakazu manipulacji jest zagrożone odpowiedzialnością karną.

Zamieszczanie na Forum propozycji konkretnych decyzji inwestycyjnych w odniesieniu do instrumentu finansowego może stanowić rekomendację w rozumieniu przepisów Rozporządzenia MAR. Sporządzanie i rozpowszechnianie rekomendacji bez zachowania wymogów prawnych podlega odpowiedzialności administracyjnej.

Przypominamy, że Forum stanowi platformę wymiany opinii. Każda informacja wpływająca na decyzje inwestycyjne pozyskana przez Forum, powinna być w interesie inwestora, zweryfikowana w innym źródle.

[x]
PRIMAMODA 0,00% 0,75 2020-11-24 15:00:00
Przejdź do strony za 5 Przejdź do strony »

Czy wiesz, że korzystasz z adblocka?
Reklamy nie są takie złe

To dzięki nim możemy udostępniać
Ci nasze treści.