Forum Giełda +Dodaj wątek
Opublikowano przy kursie:  3,35 zł , zmiana od tamtej pory: -63,76%

wygląda to coraz lepiej

Zgłoś do moderatora
wygląda to coraz lepiej
(boję się jednak, że to tylko pod dywidendę)

ale radzę nie zapominać o pewnych zagrożeniach:

Czynniki negatywne, które mogę mieć wpływ na wyniki spółki w przyszłości
-          stałe ryzyko ewentualnie dalszych sankcji gospodarczych i quasiwojny  gospodarczej w Europie ze względu na wydarzenia na Ukrainie (działania  militarne Rosji) i ewentualnie w Naddniestrzu (ryzyko problemów logistycznych  w sytuacji eskalacji konfliktu i przy interwencji wojskowej) - poważne osłabienie spółek zależnych z Niemiec,
-          tendencja wzrostowa kosztów działalności w wyniku wzrostu cen surowców  (chemia), materiałów (skóra), energii, kosztów osobowych (usługi zewnętrzne  – cholewki oraz pojawiająca się presja płacowa na rynku w wyniku spadku  poziomu bezrobocia w Polsce) oraz innych czynników działalności gospodarczej  czego efektem jest zagrożenie co do niższej rentowność produkcji obuwia  roboczego,  
-          obniżanie jakości materiałów przez dostawców PROTEKTOR S.A. w wyniku  ograniczania ich własnych kosztów produkcji (np. dostawcy materiałów z Włoch,  Polski) co skutkuje większym ryzykiem reklamacji,
-          dalsze niewykorzystanie do bieżącej produkcji leasingowanej maszyny STEMMA oraz opóźnienie decyzji o jej  relokacji z Czech do Lublina ze względu  na sprzedaży nieruchomości w Lublinie, gdzie nie można ze względów  technologicznych postawić takiej maszyny (przeprowadzka do nowej siedziby  planowa na jest w 2  kwartale 2016 roku),
-          dalszy istotny trend rynkowy do zakupu tańszego obuwia technologicznego  (w tym import taniego obuwia z krajów Dalekiego Wschodu z europejskimi  znakami towarowymi), odznaczającego się jednak dużo niższą jakością  (w szczególności dotyczy rynku polskiego),  
-          pojawiające się trudności technologiczne w produkcji obuwia (konieczność  dodatkowych nieplanowanych inwestycji oraz napraw starego parku  maszynowego w Lublinie),
-          brak równowagi finansowej w ramach Grup y pomiędzy spółkami zależnymi  w Niemczech a spółką matką,  
-          ryzyko utraty części dostawców materiałów w przypadku nieregularnych spłat  zobowiązań, § ryzyko wystąpienia trudności w zapłacie wierzytelności przez niektórych  kontrahentów,
-          niestabilność na rynkach walutowych, odznaczająca się relatywnie dużymi  wahaniami kursów walut (istotne różnice kursowe szczególnie przy rozliczaniu  należności w EUR),
-          ryzyko nieudanych negocjacji i rozmów z innymi potencjalnymi nabywcami  zainteresowanymi zakupem nieruchomości, stanowiących siedzibę PROTEKTOR S.A.,
 -          duże ryzyko co do możliwości wywozu materiałów i surowców,  form i maszyn  z fabryki w Naddniestrzu w ramach przeniesienia części produkcji do Lublina,  

  • wygląda to coraz lepiej Autor: trollex

Treści na Forum Bankier.pl (Forum) publikowane są przez użytkowników portalu i nie są autoryzowane przez Redakcję przed publikacją.

Bonnier Business (Polska) Sp.z o.o. nie ponosi odpowiedzialności za informacje publikowane na Forum, szczególnie fałszywe lub nierzetelne, które mogą wprowadzać w błąd w zakresie decyzji inwestycyjnych w myśl artykułów 12 i 15 Rozporządzenia MAR (market abuse regulation). Złamanie zakazu manipulacji jest zagrożone odpowiedzialnością karną.

Zamieszczanie na Forum propozycji konkretnych decyzji inwestycyjnych w odniesieniu do instrumentu finansowego może stanowić rekomendację w rozumieniu przepisów Rozporządzenia MAR. Sporządzanie i rozpowszechnianie rekomendacji bez zachowania wymogów prawnych podlega odpowiedzialności administracyjnej.

Przypominamy, że Forum stanowi platformę wymiany opinii. Każda informacja wpływająca na decyzje inwestycyjne pozyskana przez Forum, powinna być w interesie inwestora, zweryfikowana w innym źródle.

[x]
PROTEKTOR -2,10% 1,21 2026-06-22 17:00:00
Przejdź do strony za 5 Przejdź do strony »

Czy wiesz, że korzystasz z adblocka?
Reklamy nie są takie złe

To dzięki nim możemy udostępniać
Ci nasze treści.