Z tego co wiemy, Drago zamierza przez kilka tygodni zbierać opinie dotyczące prologu, następnie zespół określi czas realizacji poszczególnych modyfikacji, W kolejnym kroku Zarząd określi plan prac do realizacji w ramach wersji early access, dalej testy i premiera.
Jak to umiejscowić na linii czasu:
- zbieranie opinii do końca marca
- decyzja co ma być zrobione do ea - niektóre poprawki są d zrobienia szybko inne zajmą miesiąc/dwa (np. powtarza się potrzeba dodania systemu obrażeń od wilków i interakcji z wilkami)
- produkcja
- testy
Oczywiście poprawiać można bez końca więc konieczne jest ustalenie listy i terminu zakończenia prac.
Czy lepiej się "spinać" by wydać WS w maju, czy lepiej popracować z zamkniętymi beta testami i wydać we grę we wrześniu? Następnie Drago by miało czas do marca 2024 by wydać pełną wersję gry.
Która opcja jest optymalna dla Akcjonariuszy? "Biedne" wyniki w Q1 i Q2 i czas na przetestowanie gry czy "gonitwa" by wydać WS w Q2?
W mojej ocenie najważniejsze są oceny gry na steam. Warto pamiętać, że to będzie premiera w early access i peak w okolicach 2000 będzie sukcesem - jednak oceny powyżej 85% będą rzutować na premierę pełnej wersji gry - a tam już pragniemy peaku powyżej 10.000.
Po zwrocie kosztów produkcji (ujemna zmiana stanu zapasów) każda sprzedana kopia WS będzie rzutować na czysty zysk.