Forum Giełda +Dodaj wątek
Opublikowano przy kursie:  105,45 zł , zmiana od tamtej pory: -50,44%

Według JP Morgan,ceny rękawic mogą spaść NIŻEJ,niż były PRZED PANDEMIĄ

Zgłoś do moderatora
Według JP Morgan,ceny rękawic mogą spaść niżej,niż były PRZED PANDEMIĄ.
Szok.To koniec.
 

https://www.theedgemarkets.com/article/jp-morgan-slashes-target-price-glove-makers-precovid-levels-cites-markets-underestimation
 

Znam angielski,więc wam przetłumacze.

KUALA LUMPUR (17 listopada): JP Morgan, który od zeszłego roku ponosi spadki w sektorze rękawic, po raz kolejny obniżył swoją cenę docelową (TP) dla Top Glove Corp Bhd do 1,50 RM — 67,33% zniżki w stosunku do obecnej ceny RM2.51 — przy zachowaniu oceny „niedoważonej”.

W notatce JP Morgan powiedział, że rynek nie docenia potencjalnego wpływu najniższej średniej ceny sprzedaży rękawic (ASP) i przesunięcia siły cenowej z powrotem na kupujących.
Nota dotyczyła również Hartalega Holdings Bhd i Kossan Rubber Industries Bhd. JP Morgan przyznał Hartalega ocenę „niedoważoną” i godziwą wartość 4,00 RM, czyli o 36,25% niższą od obecnej ceny 5,45 RM, podczas gdy ocena Kossan była „neutralna”. a jego wartość godziwa jest ustalona na 2,00 RM, co oznacza spadek o 3,5% od obecnej ceny 2,07 RM.

Warto zauważyć, że te TP są podobne do cen akcji producentów rękawic przed globalnym wybuchem Covid-19.

Analitycy JP Morgan, Jeffrey Ng i Sean Teo, stwierdzili, że marża operacyjna na jednostkę (OPM) z najnowszych informacji o wynikach malezyjskich producentów rękawic może spaść poniżej poziomów sprzed Covid-19, pomimo wcześniejszych szacunków przewidujących lepszy niż przed Covid-19 OPM.

„Branża wciąż znajduje się na dole. Zwróć uwagę, że wartość ASP rękawic spadła ze 115 USD w dniu 21 lutego do dzisiejszych 28-30 USD. Jest teraz jasne, że rękawica ASP powróciła do zasady koszt plus. Kontrole kanałów wskazują, że obecny OPM już zbliża się do marginesów sprzed Covid-19. Ale głównym pytaniem jest, czy marże spadną poniżej poziomów sprzed Covid-19 z powodu wzmożonej konkurencji z Chin? Ryzyka są przechylone w dół, a rynek naszym zdaniem nie w pełni zdyskontował to ryzyko” – napisali analitycy.

Obcięli również założenia OPM o 20%-30%, podobnie jak marże sprzed Covid-19 wynoszące 2,4-5 USD i powiedzieli, że producenci rękawic zobaczą średni zwrot i będą handlować w swoich historycznych przedziałach handlowych wynoszących 13-18-krotność zarobków chyba że dojdzie do wojny cenowej.

Top Glove i Hartalega mają jednak ostatnie kwartalne środki pieniężne netto w wysokości odpowiednio 3% i 22%, przy ich kapitalizacji rynkowej wynoszącej 20,6 mld RM i 18,37 mld RM.

Analitycy ostrzegali, że ambitne plany ekspansji ograniczą przyszły wzrost pozycji gotówkowej netto producentów rękawic.

Tymczasem JP Morgan powiedział, że najlepsze czasy malezyjskich producentów rękawic minęły, ponieważ testy Covid-19 – które napędzały popyt na gumowe rękawiczki i spowodowały ograniczenie dostaw – osiągnęły szczyt, a popyt na rękawiczki i ceny będą spadać i normalizować.

W szczególności analityk uważa, że ​​zarządzanie bilansem Top Glove i Hartalega nie jest optymalne dla tworzenia wartości dla akcjonariuszy ze względu na uporczywe wypłaty dywidendy i finansowanie ich rosnących nakładów inwestycyjnych w celu zwiększenia mocy produkcyjnych kapitałem własnym, który ma wyższy koszt w porównaniu do zadłużenia.

„Pomimo silnego generowania przepływów pieniężnych, firma utrzymała wypłatę dywidendy na poziomie 50%, ale planuje zwiększyć nakłady inwestycyjne do 4-krotności średniej historycznej. Wykorzystywanie kapitału własnego kosztem 7,7% w porównaniu z kosztem długu <5% w wydatkach na finansowanie, naszym zdaniem, nie jest optymalne dla tworzenia wartości dla akcjonariuszy” – napisali analitycy Top Glove.

Hartalega, odpowiednik Top Glove, powiedział również, że zwiększy swoje wydatki inwestycyjne o 2,3 razy w ciągu najbliższych trzech lat, w porównaniu z rokiem finansowym zakończonym 31 marca 2017 r. (rok finansowy 2017) do roku obrotowego 19.

„Uważamy, że Hartalega może odblokować większą wartość, jeśli wykorzysta swój dług do sfinansowania nakładów inwestycyjnych, ponieważ koszt kapitału własnego wynoszący 7,8% jest wyższy niż koszt zadłużenia wynoszący 2,5%. Jednak Hartalega oświadczył, że utrzyma 60% wypłatę dywidendy pomimo nadzwyczajnego cyklu i wykorzysta gotówkę zamiast czerpać z długu w celu sfinansowania wydatków inwestycyjnych” – powiedzieli analitycy.

Z drugiej strony Kossan ma dość niski nakład finansowy, pomimo silnego generowania gotówki podczas supercyklu rękawic. Ponieważ był notowany z dyskontem w stosunku do swoich konkurentów ze względu na jego mniejszy rozmiar i niższe marże, i nie znajduje się już w pierwszej dziesiątce udziałów dużych funduszy, zgodnie z zastrzeżoną analizą arkusza informacyjnego funduszy krajowych JP Morgan.

JP Morgan wskazał również na ryzyko związane z niedźwiedzim wezwaniem do sektora, które obejmuje gwałtowne cięcia w planowanym zwiększeniu mocy produkcyjnych, co zmniejsza ryzyko konkurencji cenowej, oraz nieoczekiwane zmiany cen nitrylu i kauczuku naturalnego, które mogą podnieść ceny rękawic z ich obecnych minimów.

Kolejnymi wyzwaniami związanymi z wezwaniem do sektora byłyby konsekwentne zwiększanie wypłat dywidend i zarządzania bilansem, znaczna deprecjacja ringgita, która poprawiłaby zyski, ponieważ rękawiczki są sprzedawane w dolarach amerykańskich.

Analitycy stwierdzili, że odejście nowych podmiotów, zmniejszając ryzyko nadpodaży i nieprzewidywalne czynniki wpływające na zmianę oceny wyceny, może również spowodować wzrost cen producentów rękawic.

Treści na Forum Bankier.pl (Forum) publikowane są przez użytkowników portalu i nie są autoryzowane przez Redakcję przed publikacją.

Bonnier Business (Polska) Sp.z o.o. nie ponosi odpowiedzialności za informacje publikowane na Forum, szczególnie fałszywe lub nierzetelne, które mogą wprowadzać w błąd w zakresie decyzji inwestycyjnych w myśl artykułów 12 i 15 Rozporządzenia MAR (market abuse regulation). Złamanie zakazu manipulacji jest zagrożone odpowiedzialnością karną.

Zamieszczanie na Forum propozycji konkretnych decyzji inwestycyjnych w odniesieniu do instrumentu finansowego może stanowić rekomendację w rozumieniu przepisów Rozporządzenia MAR. Sporządzanie i rozpowszechnianie rekomendacji bez zachowania wymogów prawnych podlega odpowiedzialności administracyjnej.

Przypominamy, że Forum stanowi platformę wymiany opinii. Każda informacja wpływająca na decyzje inwestycyjne pozyskana przez Forum, powinna być w interesie inwestora, zweryfikowana w innym źródle.

Zapisz się na bezpłatny newsletter Bankier.pl
[x]
MERCATOR 3,90% 52,26 2022-06-24 17:00:00