Forum Giełda +Dodaj wątek
Opublikowano przy kursie:  2,40 zł , zmiana od tamtej pory: -51,67%

wbrew pozorom

Zgłoś do moderatora
Pan Bala się nie leni

W zakresie strategii private equity w ciągu kilku pierwszych miesięcy od przejęcia kontroli nad producentem ekologicznej żywności Symbio Polska SA (nastąpiło to w styczniu br.) TFI CP istotnie wzmocniło zespół menedżerski spółki i zapewniło finansowanie dłużne związane z procesem skupu ekologicznych owoców.
- Efektem tych działań powinien być znaczny wzrost przychodów tej linii biznesowej. Spółce udaje się również istotnie zwiększać (o ponad 30% rdr) przychody ze sprzedaży detalicznej, jednocześnie poszerzając oferowany asortyment o nowe produkty i pozyskując nowych odbiorców. Oprócz wzrostu organicznego, na którym jest obecnie skoncentrowane Symbio, nie wykluczamy udziału spółki w konsolidacji branży powiedział Paweł Bala, Prezes Capital Partners SA i Członek Rady Nadzorczej Symbio Polska SA.
W zakresie strategii absolute return nową inwestycją CP FIZ jest notowana na rynku New Connect spółka Esotiq & Henderson SA, powstała w 2010 roku poprzez przejęcie od spółki LPP SA sieci salonów z bielizną. Spółka w ciągu okresu od wydzielenia z LPP istotnie powiększyła skalę działalności. Obecnie sieć sklepów spółki liczy już ponad 250 lokalizacji. W bieżącym roku planowany jest dalszy wzrost liczby sklepów Esotiq oraz uruchamianie nowych sklepów z odzieżą damską pod marką Femestage by Eva Minge, będącą rezultatem współpracy spółki ze znaną i osiągającą sukcesy na rynkach światowych projektantką Ewą Minge.
- Akcje spółki Esotiq & Henderson zakupiliśmy po niezwykle atrakcyjnej cenie, wykazującej głębokie -  sięgające nawet 50% - dyskonto do wycen innych spółek z sektora detalicznego o podobnej skali przychodów i rentowności. Co więcej, spółka realizuje dobry model biznesowy, a warte podkreślenia jest zaangażowanie zespołu menedżerskiego. Dodatkowo, już w tym roku planowane jest przeniesienie notowań akcji tej spółki na rynek główny GPWkomentuje Joanna Kwiatkowska, Członek Zarządu TFI Capital Partners.

Treści na Forum Bankier.pl (Forum) publikowane są przez użytkowników portalu i nie są autoryzowane przez Redakcję przed publikacją.

Bonnier Business (Polska) Sp.z o.o. nie ponosi odpowiedzialności za informacje publikowane na Forum, szczególnie fałszywe lub nierzetelne, które mogą wprowadzać w błąd w zakresie decyzji inwestycyjnych w myśl artykułów 12 i 15 Rozporządzenia MAR (market abuse regulation). Złamanie zakazu manipulacji jest zagrożone odpowiedzialnością karną.

Zamieszczanie na Forum propozycji konkretnych decyzji inwestycyjnych w odniesieniu do instrumentu finansowego może stanowić rekomendację w rozumieniu przepisów Rozporządzenia MAR. Sporządzanie i rozpowszechnianie rekomendacji bez zachowania wymogów prawnych podlega odpowiedzialności administracyjnej.

Przypominamy, że Forum stanowi platformę wymiany opinii. Każda informacja wpływająca na decyzje inwestycyjne pozyskana przez Forum, powinna być w interesie inwestora, zweryfikowana w innym źródle.

Zapisz się na bezpłatny newsletter Bankier.pl
[x]
CAPITAL 0,00% 1,16 2023-09-25 15:22:32