Załóżmy że za jakiś czas zmienność na rynkach spadnie, to ile będzie rocznie zarabiać XTB w scenariuszu defensywnym?
Założenia:
- klientów przestanie przybywać (!), zostajemy na poziomie 160 tys
- rentowności i obroty per klient spadają do poziomów z 2021
- brak jakichkolwiek zapowiadanych nowych produktów (!)
Wtedy mamy rocznie obroty 6 mln lot, przychód 1 mld zł, zysk netto 520 mln zł, zysk na akcję 5,50 zł, dywidenda 3,35 zł.
Dividend yield wynosi około 6% co oznacza że jedna akcja będzie warta 50 zł. To jest wartość minimum. Do tego trzeba dodać: wzrost, nowe produkty i jeszcze raczej kilka lat podwyższonego VIX.