Forum Giełda +Dodaj wątek
Opublikowano przy kursie:  2,82 zł , zmiana od tamtej pory: 65,96%

Wartosc godziwa INTERNITY

Zgłoś do moderatora
Na Strefainwestorow 2 tygodnie temu pokazal sie ciekawy artykul o Spolkach dywidendowych z NC link - na NC jest tylko 13 Spolek ktore regularnie od przynajmniej 5 lat placa dywidendy, wsrod nich tylko 6 zwiekszylo zysk za ostatni rok dajac szanse na wieksza kolejna dywidende, a wsrod z takich dywidendowych arystokratow na miare NC jest HORTICO (ktore mam od dawna) i INTERNITY (nabyte kontrolnie dzisiaj). Pozostale owszem sa dywidendowe, ale nie zainteresowaly mnie bo po prostu nie sa tanie, przeciwnie do HORTICO i INTERNITY których aktualne notowania oznaczaja duze niedowartosciowanie.

INTERNITY 2 tygodnie temu kosztowala 2.20-2.40pln, po czym gwaltownie podrozala do ponad 7pln po czym zaczela rownie gwaltownie spadac. Ten skok byl tuz przed bardzo dobrym raportem okresowym (INT porawia wyniki i ma dobre perspektywy dalszej poprawy w przyszlosci). Jednak publikacja raportu nie zatrzymala spadkow i dzisiaj rano spadlo do 2.80. Wyglada ze ten poziom juz ma szanse byc skutecznym wsparciem poniewaz obrot dzisiaj jest znacznie wiekszy niz na calej gorce - niz w sumie w ciagu 5 sesji gdy kurs byl ponad 4.50 (a sesja jeszcze sie nie zakonczyla). To moze zapowiadac odbicie. A poza tym pole do dalszych spadkow jest znacznie mniejsze niz do wzrostow.

Fundamentalnie 2.80pln to tanio, bo wedlug wycen StockWatch INTERNITY powinna kosztowac od 5.07 do 15.61pln, srednia z wycen: 8.61pln. To wyceny mnoznikowe wzgledem srednich sektora (Budownictwo) dla wskaznikow wartosci rynkowej Spolek:
  • Ceny do wartości księgowej
  • Ceny do zysku operacyjnego     
  • Ceny do przychodów     
  • Wskaźnika EV/EBITDA     
  • Wskaźnika EV/EBIT     
  • Wskaźnika EV/Przychody
Poza tym INT placi dywidende i poprawia wyniki. Poza tym sektor Budownictwo wg wielu analitykow (m. in. Wojciech Bialek) ma dobre albo wogole najlepsze perspektywy ze wszystkich sektorow. Kupilem troche i obserwuje rozwoj wypadkow.

Treści na Forum Bankier.pl (Forum) publikowane są przez użytkowników portalu i nie są autoryzowane przez Redakcję przed publikacją.

Bonnier Business (Polska) Sp.z o.o. nie ponosi odpowiedzialności za informacje publikowane na Forum, szczególnie fałszywe lub nierzetelne, które mogą wprowadzać w błąd w zakresie decyzji inwestycyjnych w myśl artykułów 12 i 15 Rozporządzenia MAR (market abuse regulation). Złamanie zakazu manipulacji jest zagrożone odpowiedzialnością karną.

Zamieszczanie na Forum propozycji konkretnych decyzji inwestycyjnych w odniesieniu do instrumentu finansowego może stanowić rekomendację w rozumieniu przepisów Rozporządzenia MAR. Sporządzanie i rozpowszechnianie rekomendacji bez zachowania wymogów prawnych podlega odpowiedzialności administracyjnej.

Przypominamy, że Forum stanowi platformę wymiany opinii. Każda informacja wpływająca na decyzje inwestycyjne pozyskana przez Forum, powinna być w interesie inwestora, zweryfikowana w innym źródle.

[x]
INTERNITY -0,43% 4,68 2021-09-21 09:41:14
Przejdź do strony za 5 Przejdź do strony »

Czy wiesz, że korzystasz z adblocka?
Reklamy nie są takie złe

To dzięki nim możemy udostępniać
Ci nasze treści.