Forum Giełda +Dodaj wątek
Opublikowano przy kursie:  2,69 zł , zmiana od tamtej pory: -21,93%

Utworzenie spółki zależnej do realizacji projektu BNPL

Zgłoś do moderatora
W nawiązaniu do raportu bieżącego ESPI nr 33/2021 w sprawie decyzji o wznowieniu działalności pożyczkowej, Zarząd Femion Technology S.A. ("Emitent") informuje, że w dniu dzisiejszym tj. 5 sierpnia 2021 r. podjął decyzję o założeniu spółki zależnej pod firmą TryPay Later Sp. z o. o., której przewarzającym przedmiotem działalności będzie prowadzenie działalności pożyczkowej w charakterze instytucji pożyczkowej, o której mowa w rozdziale 5a ustawy o kredycie konsumenckim. Nowo założona spółka będzie dedykowanym w grupie kapitałowej Emitenta podmiotem prowadzącym działalność pożyczkową w ramach projektu odroczonych płatności (Buy Now Pay Later), który jest rozwijany przez Emitenta. Emitent obejmie 100% udziałów w nowo zawiązanej spółce, a wykonywanie działalności przez TryPay Later Sp. z o.o. jako instytucji pożyczkowych będzie możliwe po uzyskaniu wpisu do rejestru instytucji pożyczkowych, co powinno nastąpić jeszcze w III kwartale bieżącego roku.

Treści na Forum Bankier.pl (Forum) publikowane są przez użytkowników portalu i nie są autoryzowane przez Redakcję przed publikacją.

Bonnier Business (Polska) Sp.z o.o. nie ponosi odpowiedzialności za informacje publikowane na Forum, szczególnie fałszywe lub nierzetelne, które mogą wprowadzać w błąd w zakresie decyzji inwestycyjnych w myśl artykułów 12 i 15 Rozporządzenia MAR (market abuse regulation). Złamanie zakazu manipulacji jest zagrożone odpowiedzialnością karną.

Zamieszczanie na Forum propozycji konkretnych decyzji inwestycyjnych w odniesieniu do instrumentu finansowego może stanowić rekomendację w rozumieniu przepisów Rozporządzenia MAR. Sporządzanie i rozpowszechnianie rekomendacji bez zachowania wymogów prawnych podlega odpowiedzialności administracyjnej.

Przypominamy, że Forum stanowi platformę wymiany opinii. Każda informacja wpływająca na decyzje inwestycyjne pozyskana przez Forum, powinna być w interesie inwestora, zweryfikowana w innym źródle.

[x]
FEMTECH -2,33% 2,10 2021-12-08 15:28:18
Przejdź do strony za 5 Przejdź do strony »

Czy wiesz, że korzystasz z adblocka?
Reklamy nie są takie złe

To dzięki nim możemy udostępniać
Ci nasze treści.