Forum Giełda +Dodaj wątek
Opublikowano przy kursie:  49,75 zł , zmiana od tamtej pory: 87,34%

Unimot planuje budowę bazy naftowej w obwodzie lwowskim

Zgłoś do moderatora
Tłumaczenie akrtykułu z j. ukraińskiego:

Firma energetyczna z polskimi inwestycjami wznawia projekt budowy bazy ropy w regionie.

Poinformowała o tym służba prasowa Lwowskiego OVA.

Polska spółka energetyczna Unimot Ukraine LLC planuje budowę kompleksu baz naftowych - terminalu produktów naftowych w obwodzie lwowskim.

Jej zadaniem jest zapewnienie przyjęcia zbiorników paliwowych na wąskim torze kolejowym, do dalszego rozładunku, magazynowania i wysyłki do odbiorców ukraińskich drogą lądową i kolejową.

Pod koniec zeszłego roku firma rozważała dwa lokalizacje pod przyszłą budowę, pierwsza inwestycja w obiekt miała wynieść 12 mln euro i stworzyć cztery tuziny miejsc pracy. Później firma zatrzymała się w jednym miejscu. Jednak wraz z rozpoczęciem działań wojennych projekt został zawieszony.

W tym tygodniu przedstawiciele firmy ogłosili, że wznawiają projekt budowy bazy naftowej i rozważają trzy lokalizacje, które mają niezbędną powierzchnię i dostępność kolejową.

Należy zaznaczyć, że Unimot Ukraine LLC jest spółką zależną polskiego koncernu multienergetycznego UNIMOT S.A., który z kolei jest jednym z największych niezależnych dostawców paliw, gazów skroplonych i ziemnych oraz energii elektrycznej na polskim rynku.

Firma działa na rynku produktów naftowych od 1992 roku, rozwijając sieć stacji benzynowych pod marką AVIA w Polsce i na Ukrainie.

źódło: https://varianty.lviv.ua/88384-polski-investory-planuiut-zbuduvaty-naftobazu-na-lvivshchyni

Treści na Forum Bankier.pl (Forum) publikowane są przez użytkowników portalu i nie są autoryzowane przez Redakcję przed publikacją.

Bonnier Business (Polska) Sp.z o.o. nie ponosi odpowiedzialności za informacje publikowane na Forum, szczególnie fałszywe lub nierzetelne, które mogą wprowadzać w błąd w zakresie decyzji inwestycyjnych w myśl artykułów 12 i 15 Rozporządzenia MAR (market abuse regulation). Złamanie zakazu manipulacji jest zagrożone odpowiedzialnością karną.

Zamieszczanie na Forum propozycji konkretnych decyzji inwestycyjnych w odniesieniu do instrumentu finansowego może stanowić rekomendację w rozumieniu przepisów Rozporządzenia MAR. Sporządzanie i rozpowszechnianie rekomendacji bez zachowania wymogów prawnych podlega odpowiedzialności administracyjnej.

Przypominamy, że Forum stanowi platformę wymiany opinii. Każda informacja wpływająca na decyzje inwestycyjne pozyskana przez Forum, powinna być w interesie inwestora, zweryfikowana w innym źródle.

[x]
UNIMOT 0,22% 93,20 2022-12-05 17:00:00
Przejdź do strony za 5 Przejdź do strony »

Czy wiesz, że korzystasz z adblocka?
Reklamy nie są takie złe

To dzięki nim możemy udostępniać
Ci nasze treści.