Forum Giełda +Dodaj wątek
Opublikowano przy kursie:  88,40 zł , zmiana od tamtej pory: -4,30%

Typ na następny tydzień

Zgłoś do moderatora
Dzień dobry Moi Drodzy,

Podczas obecnej sytuacji jaką mamy w gospodarce bardzo ciężko jest znaleźć Spółkę, która okaże się świetną okazją inwestycyjną. Druga fala wirusa pokazuje, że spółki z branży tzw. "Covidów" nie cieszą się już tak ogromnym zainteresowaniem jak to miało miejsce jeszcze na przełomie marca/kwietnia br. Segment OZE również stoi pod wielkim znakiem zapytania co widać po zmniejszonych obrotach na tego typu spółkach. Zatem nasuwa się pytanie "w co inwestować swój kapitał?". Wiadomo, że każdy podejmuje decyzję indywidualnie i nikt za nikogo nie wciska "enter" przy zleceniu kupna. Nie mniej jednak chciałbym zwrócić uwagę jak bardzo niedowartościowany jest nasz Blackpoin SA. ❤️

Co wiemy zatem o Blacku?

Firma zajmuje się produkcją i sprzedażą atramentów i tonerów do urządzeń drukujących. Oferta spółki obejmuje także taśmy do drukarek igłowych, zestawy do samodzielnego napełniania tuszy, rolki do faksów i papiery fotograficzne. Plany spółki zakładają umocnienie pozycji wiodącego producenta i dystrybutora alternatywnych materiałów do druku w Polsce, a także rozwój sprzedaży na innych rynkach Europy Środkowo-Wschodniej.

Analiza finansowa:

wskaźniki C/WK - 0.77
wskaźniki C/Z - 8,67
zysk netto wzrósł o 25% r/r (pomimo pandemii Spółka generuje coraz większe zyski)

Analiza techniczna:
- wskaźniki RSI czy MACD - mocne kupuj
- spółka wróciła do bazy i obecnie jest w trendzie wzrostowym.

Inne istotne informacje ze sprawozdań Spółki, komunikatów ESPI/EBI:
w czerwcu Spółka otrzymała 0.5 mln złotych dywidendy od Spółki Zależnej (Eko Service) – ponadto ma otrzymać jeszcze 1 mln zł :)

Jak sami widzicie nasz Black to zdrowa fundamentalnie Spółka, która obecnie jest w trendzie wzrostowym. Jakie mogą być zasięgi wzrostu - sky is the limit :)

Pozdrawiam akcjonariuszy Blacka i życzę samej zieleni :)

Treści na Forum Bankier.pl (Forum) publikowane są przez użytkowników portalu i nie są autoryzowane przez Redakcję przed publikacją.

Bonnier Business (Polska) Sp.z o.o. nie ponosi odpowiedzialności za informacje publikowane na Forum, szczególnie fałszywe lub nierzetelne, które mogą wprowadzać w błąd w zakresie decyzji inwestycyjnych w myśl artykułów 12 i 15 Rozporządzenia MAR (market abuse regulation). Złamanie zakazu manipulacji jest zagrożone odpowiedzialnością karną.

Zamieszczanie na Forum propozycji konkretnych decyzji inwestycyjnych w odniesieniu do instrumentu finansowego może stanowić rekomendację w rozumieniu przepisów Rozporządzenia MAR. Sporządzanie i rozpowszechnianie rekomendacji bez zachowania wymogów prawnych podlega odpowiedzialności administracyjnej.

Przypominamy, że Forum stanowi platformę wymiany opinii. Każda informacja wpływająca na decyzje inwestycyjne pozyskana przez Forum, powinna być w interesie inwestora, zweryfikowana w innym źródle.

[x]
SNIEZKA 0,24% 84,60 2021-07-23 14:18:16
Przejdź do strony za 5 Przejdź do strony »

Czy wiesz, że korzystasz z adblocka?
Reklamy nie są takie złe

To dzięki nim możemy udostępniać
Ci nasze treści.