Forum Giełda +Dodaj wątek

tyle jest warte

Zgłoś do moderatora
Zarząd BBI Capital NFI zamierza w ciągu kilkunastu najbliższych miesięcy sprzedać udziały w mniej więcej połowie spółek z 16 wchodzących w skład portfela inwestycyjnego.
Marek Piątkowski, członek zarządu BBI Capital NFI
autor: Szymon Łaszewski
źródło: Fotorzepa
Marek Piątkowski, członek zarządu BBI Capital NFI
+zobacz więcej

* BBI Capital NFI: Zarząd chce realizować nową strategię

W związku z tym postanowił określić ich wartość, stosując tzw. wycenę dyrektorską, która jest przeprowadzana na podstawie wytycznych organizacji International Private Equity and Venture Capital Valuation Board.

– Wartość naszego portfela inwestycyjnego szacujemy na 179,5 mln zł. Po dodaniu należności oraz odjęciu zadłużenia netto (zobowiązania oprocentowane minus środki pieniężne – red.), a także zobowiązań i rezerw na zobowiązania daje to wycenę funduszu na poziomie 165,1 mln zł – mówi Marek Piątkowski, członek zarządu BBI Capital NFI. Ze względu na planowane i prowadzone rozmowy dotyczące sprzedaży udziałów odmawia udzielenia odpowiedzi na pytanie, na ile wyceniane są poszczególne aktywa i które z nich mogą być zbyte w pierwszej kolejności.

Według zarządu ta wycena oznacza, że wartość każdej akcji BBI Capital NFI wynosi 3,21 zł. To zdecydowanie więcej niż obecny kurs walorów na warszawskiej giełdzie. W środę kosztowały 1,37 zł, czyli o 57 proc. mniej, niż chciałby zarząd.

– Liczymy na wzrost kursu akcji dzięki zyskownym wyjściom z niektórych inwestycji, wzrostowi wartości portfela poprzez nowe inwestycje typu venture capital i private equity oraz lepszej komunikacji z rynkiem – mówi „Parkietowi” Piątkowski.
PARKIET

Treści na Forum Bankier.pl (Forum) publikowane są przez użytkowników portalu i nie są autoryzowane przez Redakcję przed publikacją.

Bonnier Business (Polska) Sp.z o.o. nie ponosi odpowiedzialności za informacje publikowane na Forum, szczególnie fałszywe lub nierzetelne, które mogą wprowadzać w błąd w zakresie decyzji inwestycyjnych w myśl artykułów 12 i 15 Rozporządzenia MAR (market abuse regulation). Złamanie zakazu manipulacji jest zagrożone odpowiedzialnością karną.

Zamieszczanie na Forum propozycji konkretnych decyzji inwestycyjnych w odniesieniu do instrumentu finansowego może stanowić rekomendację w rozumieniu przepisów Rozporządzenia MAR. Sporządzanie i rozpowszechnianie rekomendacji bez zachowania wymogów prawnych podlega odpowiedzialności administracyjnej.

Przypominamy, że Forum stanowi platformę wymiany opinii. Każda informacja wpływająca na decyzje inwestycyjne pozyskana przez Forum, powinna być w interesie inwestora, zweryfikowana w innym źródle.

Zapisz się na bezpłatny newsletter Bankier.pl
[x]
IMPERIO -2,86% 2,38 2021-12-07 15:28:15