Forum Giełda +Dodaj wątek
Opublikowano przy kursie:  90,40 zł , zmiana od tamtej pory: -2,88%

Trigon nt wyników

Zgłoś do moderatora
MICHAŁ KOZAK, ANALITYK TRIGON DM (raport poranny):

"Po ostatnich wzrostach kursu ATT, rynek powinien chłodno przyjąć wyniki za 1Q21, które istotnie odbiegają od konsensusu.

Oczekiwaliśmy zaskoczenia in plus na świetnym makro zwłaszcza w marcu, jednak przy takiej zmienności cen, pozytywny efekt mógł się opóźnić na kolejne miesiące.

Słabiej zachował się segment chemii i nawozów, jednak przy nadal bardzo dobrych odczytach cen benchmarkowych, widzimy potencjał do zaskoczenia in plus zwłaszcza w segmencie chemii w 2Q21.

Wyniki należy odczytać negatywnie, jednak dobre perspektywy na 2-3Q21 i możliwe przesunięcie miesięczne w zrealizowanych cenach, zwłaszcza w chemii, mogą złagodzić reakcję rynku. Podtrzymujemy zdanie o przeważeniu spółki w indeksie w krótkim terminie, zwłaszcza przy większej korekcie po publikacji dzisiejszych wyników"

Treści na Forum Bankier.pl (Forum) publikowane są przez użytkowników portalu i nie są autoryzowane przez Redakcję przed publikacją.

Bonnier Business (Polska) Sp.z o.o. nie ponosi odpowiedzialności za informacje publikowane na Forum, szczególnie fałszywe lub nierzetelne, które mogą wprowadzać w błąd w zakresie decyzji inwestycyjnych w myśl artykułów 12 i 15 Rozporządzenia MAR (market abuse regulation). Złamanie zakazu manipulacji jest zagrożone odpowiedzialnością karną.

Zamieszczanie na Forum propozycji konkretnych decyzji inwestycyjnych w odniesieniu do instrumentu finansowego może stanowić rekomendację w rozumieniu przepisów Rozporządzenia MAR. Sporządzanie i rozpowszechnianie rekomendacji bez zachowania wymogów prawnych podlega odpowiedzialności administracyjnej.

Przypominamy, że Forum stanowi platformę wymiany opinii. Każda informacja wpływająca na decyzje inwestycyjne pozyskana przez Forum, powinna być w interesie inwestora, zweryfikowana w innym źródle.

[x]
PULAWY -0,68% 87,80 2021-07-30 16:25:23
Przejdź do strony za 5 Przejdź do strony »

Czy wiesz, że korzystasz z adblocka?
Reklamy nie są takie złe

To dzięki nim możemy udostępniać
Ci nasze treści.