Forum Giełda +Dodaj wątek
Opublikowano przy kursie:  8,45 zł , zmiana od tamtej pory: -2,96%

Tłumaczenie z Listu Prezesa do akcjonariuszy na Polski

po przeczytaniu listu od prezesa Delko potrzebowałem chwile żeby ochłonąć. Dysonans poznawczy między publikowanymi liczbami a tym co pisze pan Prezes Delko wymaga kilku głębokich oddechów.
Zacznijmy od podstaw, Panie Prezesie - pisze Pan ".....Grupa kapitałowa Delko - mimo sporego wzrostu kosztów działalności, w tym wzrostu kosztów  pracowniczych – osiągnęła w roku 2018 rekordowe wyniki finansowe. ...." cholewcia !! mało się z wzruszenia nie popłakałem. Po otarciu łez, spojrzałem na liczby które Pan tam wkleił i gdyby nie fakt, że do najbliższego szpitala kardiologicznego mam rzut kamieniem, już po pierwszej linijce  , w trosce o migotanie przedsionków , przestałbym czytać. Profilaktycznie wziąłem Nerwosol.  Czytam :

…”Rekordowe wyniki zostały osiągnięte na podobnej bazie organizacyjnej (LFL)
 I Sprzedaż netto 633,4 mln zł wzrost 0,5%...”

Nie na PODOBNEJ bazie organizacyjnej, tylko na TAKIEJ SAMEJ bazie organizacyjnej. Ale mniejsza o semantykę i błędy tłumaczenia Like for Like
Jeżeli Rekordowym wynikiem Spółki którą Pan zarządza ma być wzrost obrotów o pół procenta, to właściwie na tym etapie powinienem  natychmiast  zaprzestać czytania, i w ten sposób nie narażać naszego systemu ochrony zdrowia na koszty.
Prezesie – Zgodnie z danymi GUS , średnia inflacja za rok 2018 wyniosła 1,6 procenta to znaczy trzy razy więcej niż wynosi REKORDOWY WZROST OBROTU który pod Pana dowództwem cyt..” Dywizja detaliczna …” osiągnęła .Co prawda nie wiem jakim stopniem wojskowym tytułują Pana żołnierze służący w tej dywizji detalicznej, ale na bazie zestawienia dwóch liczb REKORDOWYCH WYNIKÓW wzrostu sprzedaży 0,5 procenta i trzy razy wyższej średniej inflacji w tym samym okresie  1,6 procenta, zaryzykowałbym stwierdzenie, że albo opracowana strategia walki się nie sprawdziła, albo żołnierze tej dywizji strzelają z procy. Z wyliczeń prostego sierżanta,  wychodzi że w roku 2018 uwzględniając poziom średniej inflacji  Pana DYWIZJA  na” polach bitew „ niewątpliwie mimo heroicznie prowadzonych walk których opis wręcz wzrusza –„ …Hufce mistrza z miejsca na którym stały ruszając przeciw królowi, natknęły się na naszą wielką chorągiew i wzajem mężnie zderzyły się…” i po tym jak się mężnie zderzyła ,musiała się  wycofać  na z góry upatrzone pozycje, poprzez co utraciła realnie  1,1 procenta obrotu.

Jak się zdrowotnie odbuduję, postaram się mężnie zderzyć z pozostałymi liczbami które raczył Pan był zaprezentować, a do tego czasu - z żołnierskim pozdrowieniem
CDN…....

Treści na Forum Bankier.pl (Forum) publikowane są przez użytkowników portalu i nie są autoryzowane przez Redakcję przed publikacją.

Bonnier Business (Polska) Sp.z o.o. nie ponosi odpowiedzialności za informacje publikowane na Forum, szczególnie fałszywe lub nierzetelne, które mogą wprowadzać w błąd w zakresie decyzji inwestycyjnych w myśl artykułów 12 i 15 Rozporządzenia MAR (market abuse regulation). Złamanie zakazu manipulacji jest zagrożone odpowiedzialnością karną.

Zamieszczanie na Forum propozycji konkretnych decyzji inwestycyjnych w odniesieniu do instrumentu finansowego może stanowić rekomendację w rozumieniu przepisów Rozporządzenia MAR. Sporządzanie i rozpowszechnianie rekomendacji bez zachowania wymogów prawnych podlega odpowiedzialności administracyjnej.

Przypominamy, że Forum stanowi platformę wymiany opinii. Każda informacja wpływająca na decyzje inwestycyjne pozyskana przez Forum, powinna być w interesie inwestora, zweryfikowana w innym źródle.

[x]
DELKO 2,50% 8,20 2019-07-23 12:15:24
Przejdź do strony za 5 Przejdź do strony »

Czy wiesz, że korzystasz z adblocka?
Reklamy nie są takie złe

To dzięki nim możemy udostępniać
Ci nasze treści.