Danuta Wieczorek, syndyk Techmeksu, chce w niedługim czasie zakończyć wycenę upadłego przedsiębiorstwa i podjąć próbę jego sprzedaży w całości. W jego skład będą wchodziły m.in. nieruchomości (w Bielsku-Białej i Gdańsku), wartości niematerialne i prawne, znaki towarowe oraz inne aktywa trwałe i obrotowe, które pozostały po spółce.
Zgodę na sprzedaż zorganizowanej części przedsiębiorstwa kilka dni temu wyraziła już rada wierzycieli Techmeksu, która przejęła większość obowiązków sędziego komisarza. W jej skład wchodzą m.in. Kredyt Bank, ING BSK, ZUS czy giełdowy NTT System.
Wieczorek przed zakończeniem wyceny aktywów nie chce rozmawiać, ile może kosztować majątek bielskiej firmy. Nabywcy przejmą go bez żadnych obciążeń. Pieniądze posłużą do spłaty wierzycieli.
Jeśli ktoś kupi cały Tex wraz ze znakami towarowymi (także nazwa), To firma pozostanie na GPW i to bez długów!?
Poprawcie mnie jeśli się mylę.