Forum Giełda +Dodaj wątek

TelForceOne ------> wracamy na 9zł

Zgłoś do moderatora
TelForceOne wychodzi na plus
Natalia Wojciechowska 23-04-2009, ostatnia aktualizacja 23-04-2009 00:01

W pierwszym kwartale diler telefonów i akcesoriów miał wreszcie zysk. W ciągu roku wszystkie jego spółki mają być już rentowne
Wiesław Żywicki, wiceprezes TelForceOne
autor zdjęcia: Małgorzata Pstrągowska
źródło: GG Parkiet
Wiesław Żywicki, wiceprezes TelForceOne
+zobacz więcej

Wiesław Żywicki, wiceprezes TelForceOne, nie ujawnia wysokości zysku. Wyjście na plus jest pozytywną informacją, bo po czterech kwartałach 2008 r. diler telefonów i akcesoriów komórkowych miał 0,6 mln zł straty netto. W I kwartale ub.r. grupa była 0,47 mln zł na minusie.

Ubiegłoroczny wynik TelForceOne obciążały rezultaty spółek zależnych, głównie sieci Teletorium. – Teraz widać, że realizowany od maja do grudnia program naprawczy miał sens – uważa Żywicki. W jego efekcie m.in. zmniejszono liczbę punktów handlowych. Wiceszef TelForceOne zapowiada dalszą znaczącą poprawę. – Teletorium w II kwartale przekroczy próg rentowności. W tym roku wszystkie podmioty z grupy przyniosą zysk – deklaruje Żywicki.

Na dobre rezultaty w I kwartale 2009 r. wpływa także efekt wzrastającej sprzedaży wysokomarżowych produktów, m.in. telefonu MyPhone (firma jest właścicielem oprogramowania do tego aparatu). Po rezygnacji z połączenia z NFI Midas, zarząd TelForceOne nie wspomina o rozwijaniu usług operatorskich.

Diler chce w tym roku inwestować w nowe produkty, co będzie wymagało zewnętrznego finansowania. Nie zdradza jednak kwoty nakładów. Przedstawiciele TelForceOne liczą, że wyniki kwartalne (opublikują 15 maja) i dobre perspektywy Teletorium zwrócą uwagę potencjalnych inwestorów. Spółka zakończyła właśnie pierwszy etap rozmów z bankami o restrukturyzacji zadłużenia. Nie chce ujawnić, jaki wynik osiągnie na instrumentach CIRS (kredyt oparty o kurs jena), których ujemna wycena na koniec roku wyniosła 12,2 mln zł. Transakcja zostanie rozliczona w czerwcu.

Treści na Forum Bankier.pl (Forum) publikowane są przez użytkowników portalu i nie są autoryzowane przez Redakcję przed publikacją.

Bonnier Business (Polska) Sp.z o.o. nie ponosi odpowiedzialności za informacje publikowane na Forum, szczególnie fałszywe lub nierzetelne, które mogą wprowadzać w błąd w zakresie decyzji inwestycyjnych w myśl artykułów 12 i 15 Rozporządzenia MAR (market abuse regulation). Złamanie zakazu manipulacji jest zagrożone odpowiedzialnością karną.

Zamieszczanie na Forum propozycji konkretnych decyzji inwestycyjnych w odniesieniu do instrumentu finansowego może stanowić rekomendację w rozumieniu przepisów Rozporządzenia MAR. Sporządzanie i rozpowszechnianie rekomendacji bez zachowania wymogów prawnych podlega odpowiedzialności administracyjnej.

Przypominamy, że Forum stanowi platformę wymiany opinii. Każda informacja wpływająca na decyzje inwestycyjne pozyskana przez Forum, powinna być w interesie inwestora, zweryfikowana w innym źródle.

[x]
TFONE 0,00% 0,00 1970-01-01 01:00:00
Przejdź do strony za 5 Przejdź do strony »

Czy wiesz, że korzystasz z adblocka?
Reklamy nie są takie złe

To dzięki nim możemy udostępniać
Ci nasze treści.