Forum Giełda +Dodaj wątek
Opublikowano przy kursie:  2,56 zł , zmiana od tamtej pory: 696,88%

świetny raport!

Zgłoś do moderatora
świetny raport, gratulacje dla Zarządu Spółki!

Świetnie, że spółka bardzo solidnie przyłożyła się też do opisania wyniku. W raporcie jest wiele bardzo interesujących informacji, ale szczególnie moją uwagę zwróciły te:

Spółka w ubiegłym roku odnotowała rekordowy zysk netto w wysokości 1 645 tys. zł. Na wynik przede wszystkim miał wpływ stabilny rozwój serwisu internetowego ifirma.pl (w szczególności usług Biura Rachunkowego ifirma.pl) generującego 88% zysku brutto ze sprzedaży. Przychody serwisu wzrosły o 18,65% stanowiąc 76% całkowitych przychodów Spółki.  

Zarząd Spółki zakłada, że sytuacja finansowa w 2017 roku będzie nadal stabilna, a rok 2017 zakończy również zyskiem. Dlatego Zarząd będzie nie tylko rekomendował wypłatę dywidendy za 2016 rok, ale również utworzenie Funduszu Dywidendowego w 2017 roku, aby wypłacać ją kwartalnie.   

(mój komentarz: jeśli ifirma generuje taką część wyniku, a rok w rok przychody z tego biznesu rosną ze sporą dynamiką, to jestem spokojny o dane za 2017 r., szczególnie w kontekście poniższych informacji):

Do zdarzeń po dniu bilansowym, które mogą istotnie wpłynąć na działalność Spółki należy: - podwyżka cen usługi BR ifirma.pl

– od stycznia 2017 obowiązuje nowy cennik usług biura rachunkowego. Zostały podniesione ceny pakietów MINI i MIDI odpowiednio z 80 zł i 110 zł netto na 89 zł i 119 zł netto, dzięki czemu spodziewany będzie wzrost rentowności w tym obszarze.

- znaczące ograniczenie kosztów serwisu iPakiet.pl – w 2016 roku serwis iPakiet.pl otrzymał jako produkt finalny kształt. W 2017 roku Spółka nie planuje ponosić kosztów jego dalszego rozwoju a jedynie koszty bieżącej obsługi serwisu, w związku z tym w roku obrotowym 2017 szacuje się, że nastąpi ograniczenie kosztów na tej działalności o około 300 tys. zł.

Treści na Forum Bankier.pl (Forum) publikowane są przez użytkowników portalu i nie są autoryzowane przez Redakcję przed publikacją.

Bonnier Business (Polska) Sp.z o.o. nie ponosi odpowiedzialności za informacje publikowane na Forum, szczególnie fałszywe lub nierzetelne, które mogą wprowadzać w błąd w zakresie decyzji inwestycyjnych w myśl artykułów 12 i 15 Rozporządzenia MAR (market abuse regulation). Złamanie zakazu manipulacji jest zagrożone odpowiedzialnością karną.

Zamieszczanie na Forum propozycji konkretnych decyzji inwestycyjnych w odniesieniu do instrumentu finansowego może stanowić rekomendację w rozumieniu przepisów Rozporządzenia MAR. Sporządzanie i rozpowszechnianie rekomendacji bez zachowania wymogów prawnych podlega odpowiedzialności administracyjnej.

Przypominamy, że Forum stanowi platformę wymiany opinii. Każda informacja wpływająca na decyzje inwestycyjne pozyskana przez Forum, powinna być w interesie inwestora, zweryfikowana w innym źródle.

[x]
IFIRMA -5,99% 20,40 2022-05-27 17:02:39
Przejdź do strony za 5 Przejdź do strony »

Czy wiesz, że korzystasz z adblocka?
Reklamy nie są takie złe

To dzięki nim możemy udostępniać
Ci nasze treści.