Witam serdecznie,
chciałbym upewnić się czy dobrze rozumiem wątek odpisu w sprawozdaniu półrocznym:
wartość zapasów paliwa się zmniejszyła względem ceny po której Unimot je kupił. Jest to powód odpisu. Unimot zabezpiecza ceny paliw kontraktami terminowymi. Kontrakt terminowy na ropę jeszcze nie został rozliczony, więc stąd nieco gorszy wynik netto, ale te pieniądze z kontraktu spłyną do spółki i wyrównają wartość odpisu. Czy dobrze to rozumiem?