Forum Giełda +Dodaj wątek
Opublikowano przy kursie:  29,20 zł , zmiana od tamtej pory: -33,56%

Spółki wypłacające dywidendy będą jeszcze bardziej w cenie po kryzysie

Zgłoś do moderatora
Europę, a może i USA, czeka ,,japonifikacja". W środowisku ultra niskich stóp i marnego wzrostu gospodarczego w cenie będą stabilne spółki płacące dywidendy - uważają analitycy Goldman Sachs.

Zdaniem analityków Goldman Sachs, Europę – a może i USA – czeka swoista „japonizacja”. „Po koronakrachu zwiększy się bezrobocie, w górę pójdą także oszczędności. Jeśli dodamy do tego niskie ceny ropy, to w krótkim i średnim terminie będzie panowało więc środowisko dezinflacyjne, sprzyjające utrzymywaniu stóp na ultra niskim poziomie. Taki właśnie los spotkał Japonię po tym, jak pod koniec lat 80-tych pękła bańka na tamtejszych akcjach. Weszła ona w okres wielu mikro kryzysów, które zachęcały ludzi i firmy do oszczędzania, a rząd do powiększania zadłużenia, czyli deficytu. Japonifikacja Europy jest tym bardziej prawdopodobna, że Stary Kontynent zmaga się, tak jak Kraj Kwitnącej Wiśni, z problemem demograficznym” – wskazali.
Według analityków Goldman Sachs, takie środowisko będzie sprzyjało spółkom zdrowym fundamentalnie, a szczególnie spółkom dywidendowym. Bo przecież na bankowych lokatach niewiele da się zarobić, jeśli cokolwiek. Wskazali oni, że już od kilku lat spółki z ultra zdrowym bilansem zachowują się o wiele lepiej, od tych, które mają słaby bilans. Tę różnicę pogłębił znacznie koronakryzys.

Treści na Forum Bankier.pl (Forum) publikowane są przez użytkowników portalu i nie są autoryzowane przez Redakcję przed publikacją.

Bonnier Business (Polska) Sp.z o.o. nie ponosi odpowiedzialności za informacje publikowane na Forum, szczególnie fałszywe lub nierzetelne, które mogą wprowadzać w błąd w zakresie decyzji inwestycyjnych w myśl artykułów 12 i 15 Rozporządzenia MAR (market abuse regulation). Złamanie zakazu manipulacji jest zagrożone odpowiedzialnością karną.

Zamieszczanie na Forum propozycji konkretnych decyzji inwestycyjnych w odniesieniu do instrumentu finansowego może stanowić rekomendację w rozumieniu przepisów Rozporządzenia MAR. Sporządzanie i rozpowszechnianie rekomendacji bez zachowania wymogów prawnych podlega odpowiedzialności administracyjnej.

Przypominamy, że Forum stanowi platformę wymiany opinii. Każda informacja wpływająca na decyzje inwestycyjne pozyskana przez Forum, powinna być w interesie inwestora, zweryfikowana w innym źródle.

[x]
CDA 0,00% 19,40 2023-01-27 12:28:55
Przejdź do strony za 5 Przejdź do strony »

Czy wiesz, że korzystasz z adblocka?
Reklamy nie są takie złe

To dzięki nim możemy udostępniać
Ci nasze treści.