Forum Giełda +Dodaj wątek
Opublikowano przy kursie:  14,98 zł , zmiana od tamtej pory: -46,60%

Słów kilka do raportu

Zgłoś do moderatora
Kilka ogólnych spraw do poruszenia:
1) Forma raportu poprawna ale dość oszczędna jeżeli chodzi treść.
2) Pierwsze kwartały są najsłabsze jak głosi raport Jednak, należy pamiętać o zakończeniu pewnego etapu rozwoju OZE związanego z opustami. Już m.in Columbus, Unimot raportował spadek przychodów w fotowoltaice. W raporcie brakuje mi podziału przychodów na poszczególne segmenty, to by nam dało jaśniejszy obraz (pompy ciepła, OZE, outlet OZE itp) Stopy procentowe wstrzymają dość skutecznie budowę nowych domów, gdzie OZE już było standardem. Spadek przychodów gwarantowany.
3) Pompy ciepła kupowane są w Holandii, Chinach oraz Japonii (raport - str 4) jak to wygląda procentowo? Czy pośrednicy również kupują w Chinach? Jaki wpływ będzie miał na 2Q22 lockdown w Chinach. Zaburzyło to globalne łańcuchy dostaw niemal w każdej części gospodarki.
4) Kadry - zgodnie z raportem zatrudnionych jest w sumie 5 osób na umowę o pracę oraz 7 umowy inne czyli w sumie 12 osób. Firma w raporcie pisze, że rozwija zasoby ludzie, serwisy, montaż itp. Musza mieć PW do instalacji pomp? Jak wygląda struktura zatrudnienia? W kolejnym raporcie to druga rzecz, którą zweryfikuje. W jednym z wywiadów Prezes mówił o problemach z ekipami do montażu pomp ciepła.
5) " Spółka prowadzi też działania developerskie których celem jest budowa farm fotowoltaicznych" - Brak konkretów. Wg KRS założona 30.12.2020 nic poza tym. [SESA1 sp. z o.o.]
6) EkoPol Górnośląski Holding oraz BeeIn(wtedy Sunday Energy) rozpoczęły współpracę w 2021 r. Jakie są jej efekty? Brak konkretów (Może ktoś coś znajdzie w w raporcie Ekopolu)
7) Na stronie internetowej BeeIn, buttony FB, insta nie działają. Tweetera nie ma. LinkedIn coś jest ale mnie niż więcej. W firmie na razie nie ma żadnego marketingu. Na Google 9 ocen - wszystkie 5.0. Z krótką odpowiedzią administratora, dziękuje. Nie mówcie mi, że cyfry się obronią, tak obronią ale dobry marketing w dzisiejszych czasach to obowiązek. Już nie mówię o braki RI.
8) Dobrze spożytkowana kasa z IPO, nie przepalona. Nie wiem co to za kredyt długoterminowy na 1,09 mln.

To tak na gorąco. Na plus mega dla firmy pompy ciepła (fart, szczęscie a moze nos zarządu) plus rozwój magazynów energii. Sytuacja na wschodzie wymusi szybszą ale kosztowniejszą transformację OZE a BeeIn na pewno na tym skorzysta.

Będę chciał zebrać te wolne myśli, ładnie przeredagować i zwrócić się do zarządu z prośbą o uszczegółowienie.

Pozdrawiam wszystkie pszczółki :)

Treści na Forum Bankier.pl (Forum) publikowane są przez użytkowników portalu i nie są autoryzowane przez Redakcję przed publikacją.

Bonnier Business (Polska) Sp.z o.o. nie ponosi odpowiedzialności za informacje publikowane na Forum, szczególnie fałszywe lub nierzetelne, które mogą wprowadzać w błąd w zakresie decyzji inwestycyjnych w myśl artykułów 12 i 15 Rozporządzenia MAR (market abuse regulation). Złamanie zakazu manipulacji jest zagrożone odpowiedzialnością karną.

Zamieszczanie na Forum propozycji konkretnych decyzji inwestycyjnych w odniesieniu do instrumentu finansowego może stanowić rekomendację w rozumieniu przepisów Rozporządzenia MAR. Sporządzanie i rozpowszechnianie rekomendacji bez zachowania wymogów prawnych podlega odpowiedzialności administracyjnej.

Przypominamy, że Forum stanowi platformę wymiany opinii. Każda informacja wpływająca na decyzje inwestycyjne pozyskana przez Forum, powinna być w interesie inwestora, zweryfikowana w innym źródle.

[x]
BEEIN -3,31% 7,30 2026-02-13 09:08:00
Przejdź do strony za 5 Przejdź do strony »

Czy wiesz, że korzystasz z adblocka?
Reklamy nie są takie złe

To dzięki nim możemy udostępniać
Ci nasze treści.