Forum Giełda +Dodaj wątek

sie zastanawiam

Zgłoś do moderatora
a mnie dziwi co innego - jak firma zdolala skoczyc w rankingu firm audytorskich za rok 2008 (publikacja RP z poczatku 2009) na 26 miejsce w kraju, gdzies z szarego konca listy?

zapoznalem sie blizej z rankingiem i oniemialem. Auxillium zatrudnia wiecej bieglych niz KPMG i prawie tyle co EY! Srednia cena za badanie bilansu natomiast 6 tys zl! Cos tu smierdzi ...

Auxillium szybko zwieksza obroty zanizajac ceny za uslugi badania (a tym sie glownie zajmuja) nawet do 50% ceny dla firm ze swojej polki- zatrudnia do tego indywidualnych bieglych z calej Polski (rencistow, emerytow i chcacych dorobic bieglych robiacych na co dzien w buchalterii), ktorzy statystycznie robia po 2 audyty, czyli wielu robi nawet tylko 1 przez caly rok,, przynajmniej poprzez Auxillium.

To jest jakas niepowazna sytuacja, niezgodna zreszta ze standardami i nowa ustawa o bieglych rewidentach. Jezeli na powaznie beda chcieli sie zajac audytem to kazdy biegly bedzie musial miec u nich co najmniej 4-5 badan, aby sprostac wymogowi niezaleznosci. Biegly nie moze byc niezalezny jak bada tylko jednego klienta - nawet jezeli przez inny podmiot - tu Auxillium. I teraz nie wiem jak oni to zrobia,,, beda musieli sie z polowe bieglych pozegnac?

Ja sie tej firmy boje. Zastanawiam sie kiedy Komisja Nadzoru Audytowego sie nimi zainteresuje.

Biegly Rewident

Treści na Forum Bankier.pl (Forum) publikowane są przez użytkowników portalu i nie są autoryzowane przez Redakcję przed publikacją.

Bonnier Business (Polska) Sp.z o.o. nie ponosi odpowiedzialności za informacje publikowane na Forum, szczególnie fałszywe lub nierzetelne, które mogą wprowadzać w błąd w zakresie decyzji inwestycyjnych w myśl artykułów 12 i 15 Rozporządzenia MAR (market abuse regulation). Złamanie zakazu manipulacji jest zagrożone odpowiedzialnością karną.

Zamieszczanie na Forum propozycji konkretnych decyzji inwestycyjnych w odniesieniu do instrumentu finansowego może stanowić rekomendację w rozumieniu przepisów Rozporządzenia MAR. Sporządzanie i rozpowszechnianie rekomendacji bez zachowania wymogów prawnych podlega odpowiedzialności administracyjnej.

Przypominamy, że Forum stanowi platformę wymiany opinii. Każda informacja wpływająca na decyzje inwestycyjne pozyskana przez Forum, powinna być w interesie inwestora, zweryfikowana w innym źródle.

[x]
UHYECA 0,68% 1,49 2021-10-15 11:17:40
Przejdź do strony za 5 Przejdź do strony »

Czy wiesz, że korzystasz z adblocka?
Reklamy nie są takie złe

To dzięki nim możemy udostępniać
Ci nasze treści.