Forum Giełda +Dodaj wątek
Opublikowano przy kursie:  17,60 zł , zmiana od tamtej pory: -32,39%
Drodzy akcjonariusze. Można powiedzieć ratuj się kto może. Firma produkująca nawozy i chemikalia ( w tym mocno koniunkturalną biel tytanową) nie posiadająca własnych surowców, nie posiadającej profesjonalnej kadry specjalistów na stanowiskach średniego i wyższego szczebla nie będzie nigdy atrakcyjna dla inwestorów. Chyba, że któryś z innych producentów o podobnym profilu będzie ciachał ją przejąć, ale to szybko się raczej nie wydarzy.
Pokrótce. Spółka na głównym biznesie nawozowym osiąga straty. Firma ratowała się dobrą koniunktura na rynku bieli tytanowej, jednak wszystko co dobre szybko się kończy. II kwartał już na stracie. Brak szybkiej reakcji na zmieniający się rynek powoduje, że nawet teraz nikt z odpowiedzialnych za sprzedaż nawozów wieloskładnikowych nie zauważył szansy na osiągniecie wyższych cen. Prostymi słowami wyprzedaż ilości bez dbania o osiąganie dobrych marży. III i IV kwartał powinien być całkiem dobry, ale nie spodziewam się rewelacji. Wzrost cen surowców ( fosfaty i sol potasowa) zjedzą ewentualne zyski. Reasumując III i IV kwartał będzie gorszy niż poprzednie i gorszy niż oczekiwania. Przyszły rok to możliwe ujemne wyniki finansowe począwszy od I kwartału czyli straty.
  • Rynek Autor: ~Expert_Nawozowy
  • Re: Rynek Autor: ~seba
  • Re: Rynek Autor: ~autor

Treści na Forum Bankier.pl (Forum) publikowane są przez użytkowników portalu i nie są autoryzowane przez Redakcję przed publikacją.

Bonnier Business (Polska) Sp.z o.o. nie ponosi odpowiedzialności za informacje publikowane na Forum, szczególnie fałszywe lub nierzetelne, które mogą wprowadzać w błąd w zakresie decyzji inwestycyjnych w myśl artykułów 12 i 15 Rozporządzenia MAR (market abuse regulation). Złamanie zakazu manipulacji jest zagrożone odpowiedzialnością karną.

Zamieszczanie na Forum propozycji konkretnych decyzji inwestycyjnych w odniesieniu do instrumentu finansowego może stanowić rekomendację w rozumieniu przepisów Rozporządzenia MAR. Sporządzanie i rozpowszechnianie rekomendacji bez zachowania wymogów prawnych podlega odpowiedzialności administracyjnej.

Przypominamy, że Forum stanowi platformę wymiany opinii. Każda informacja wpływająca na decyzje inwestycyjne pozyskana przez Forum, powinna być w interesie inwestora, zweryfikowana w innym źródle.

[x]
POLICE -0,83% 11,90 2020-12-03 16:03:00
Przejdź do strony za 5 Przejdź do strony »

Czy wiesz, że korzystasz z adblocka?
Reklamy nie są takie złe

To dzięki nim możemy udostępniać
Ci nasze treści.