Forum Giełda +Dodaj wątek
Opublikowano przy kursie:  6,30 zł , zmiana od tamtej pory: -14,60%

Rozpoczynamy powrót do przeszłości?:)

Zgłoś do moderatora
Nie ma popytu, w karnecie pojedyńcze zlecenia kupna. Wracam do przeszłości i niebawem zobaczymy 5,xx na liczniku, a po 17 wrzesnia spadek kurs, tak przewiduję, będzie bardzo głęboki, do 3-4 złotych za akcję. To wszystko będzie efektem rozczarowania po podpisaniu umowy RT. Wprawdzie do kasy wpłyną pieniądze za udziały, ale bardzo szybko rozejda się one: na spłate części załużenia, na inwestycje PS i na to, żeby członkowie zarzadu mieli wygodne życie, czyli na ich wysokie pensje. Ci, którzy uwierzyli bajeczkom o dywidendzie, zaczną się akcji wyzbywać, tyle że chętnych na nie będzie tyle, co widzimy w arkuszu zleceń. Oczywiście, gdy kurs spadnie do 3 złotych, wówczas zacznie się rucvh powrotny, pojawi sie popyt i akcje będa kupowane. Ale gdy kurs wzrosnie do 6-7 złotych zacznie się podaz. taki jest mój scenariusz na najbliższe kilkanascie miesiecy, do czasu sprzedania Konesera, co ponownie obudzi nadzieje na wzrosty kursu.
Kto stoi za podażą? Stoi spekuła, obecna na tej akcji od wielu lat, i od wielu lat kupujaca i sprzedająca, gdy kurs spadnie, a potem wzrośnie. Tym razem spekyuła ma trudniejsze zadania, poniewaz nie ma zbyt wielu chętnych do odbierania akcji. Nie ma, poniewaz przez lata drobni inwestorzy dostawali tu zawsze lanie i teraz nie sa już zainteresowani zakupami. I dlatego mamy mikrowolumeny obrotów, najczescie kilkaset akcji. Mikrowolumeny są, ale jest równiez spadek kursu. dziś, podobnie jak dzieje się to od wielu tygodni, kurs jest wcyiagany na koniec za uszy, żeby spadek kursu był mniejszy. Jednak, gdy spojrzymy na średnie ceny transakcyjnej, widzimy, że kurs nieustannie spada, i własciwie wynosi już 12% od maksimum w połowie sierpnia. Takie sa fakty, a mikrowolumeny na nastrają optymistycznie. Gdyby byli chętni do kupowani akcji, wóczas nawet na mikrowolumenach kurs by rósł. Kurs jednak spada, na mikrowolumenach, ale spada. To oznacza, że jest podaż, ale nie ma popytu.
Jutro spodziewam się kontynuakcji spadków.
taka jest moja spekulacja.:)

Treści na Forum Bankier.pl (Forum) publikowane są przez użytkowników portalu i nie są autoryzowane przez Redakcję przed publikacją.

Bonnier Business (Polska) Sp.z o.o. nie ponosi odpowiedzialności za informacje publikowane na Forum, szczególnie fałszywe lub nierzetelne, które mogą wprowadzać w błąd w zakresie decyzji inwestycyjnych w myśl artykułów 12 i 15 Rozporządzenia MAR (market abuse regulation). Złamanie zakazu manipulacji jest zagrożone odpowiedzialnością karną.

Zamieszczanie na Forum propozycji konkretnych decyzji inwestycyjnych w odniesieniu do instrumentu finansowego może stanowić rekomendację w rozumieniu przepisów Rozporządzenia MAR. Sporządzanie i rozpowszechnianie rekomendacji bez zachowania wymogów prawnych podlega odpowiedzialności administracyjnej.

Przypominamy, że Forum stanowi platformę wymiany opinii. Każda informacja wpływająca na decyzje inwestycyjne pozyskana przez Forum, powinna być w interesie inwestora, zweryfikowana w innym źródle.

[x]
BBIDEV 1,51% 5,38 2026-06-23 16:31:00
Przejdź do strony za 5 Przejdź do strony »

Czy wiesz, że korzystasz z adblocka?
Reklamy nie są takie złe

To dzięki nim możemy udostępniać
Ci nasze treści.