Resplit czyli złączenie akcji spółki robią przeważnie by obronic się przed spadkiem.
Prawie nigdy nie jest to robione gdy kurs akcji rośnie, resplit ma zahamować gwałtowne spadki i częściowo to się udaje. Częściowo, wolniej ale jednak kierunek jest zachowany. Wystarczy przejrzeć notowania innych spółek ktore przeprowadzały resplit.
Skup akcji własnych wstrzymuje, jeśli takie są, wzrosty a spadki raczej pogłębia.
Chyba to oczywiste, że spółka chce skupić jak najwięcej swoich akcji a mając limitowana kwotę, będą kupować jak najtaniej. Nie maja obowiązku wydać całą zaplanowaną kwotę, poza tym WZA uchwaliło skup do końca 2021 roku, więc mogą spokojnie kupować po 1000 (100 po resplicie) akcji na sesję.
Te dwa czynniki NIE SPOWODUJĄ wzrostow.