Forum Giełda +Dodaj wątek
Opublikowano przy kursie:  12,95 zł , zmiana od tamtej pory: -11,20%

Rekomendacja PKOBP dla Pekabexu

Zgłoś do moderatora
BM PKO BP podwyższa rekomendację dla Pekabeksu do "kupuj", cena docelowa 16 zł
Analitycy BM PKO BP, w raporcie z 19 maja, podwyższyli rekomendację dla spółki Pekabex do "kupuj" z "trzymaj", obniżając jednocześnie cenę docelową do 16 zł z 24,5 zł.

Raport wydano przy kursie 13,85 zł.

Zdaniem analityków w krótkim terminie Pekabex zmaga się z gwałtowną inflacją koszów, a wzrost kosztów i cen oraz rozwijanie segmentu deweloperskiego wydatnie zwiększy dług netto poprzez kapitał obrotowy. W średnim terminie ryzyko generuje z kolei widmo nadchodzącego kryzysu.

"Jednak w długim terminie Pekabex niewątpliwie jest firmą działającą na perspektywicznym rynku prefabrykacji i stabilnie rozwijającą się pomimo sinusoidy koniunktury. Być może należy wykorzystać okres podwyższonego ryzyka, by zainwestować w firmę poniżej wartości księgowej (P/BV: 0.9) i dużo poniżej (przy ciągle rosnących cenach dóbr trwałych) realnej wartości odtworzeniowej" - napisano w raporcie.

Depesza jest skrótem rekomendacji. W załączniku zamieszczamy pełną wersję raportu BM PKO BP.

Materiał został opracowany przez BM PKO BP na zlecenie GPW w ramach Pilotażowego Programu Wsparcia Pokrycia Analitycznego.

Autorem raportu jest Piotr Łopaciuk.

Link:

https://biznes.pap.pl/pl/news/all/info/3284461,bm-pko-bp-podwyzsza-rekomendacje-dla-pekabeksu-do--kupuj---cena-docelowa-16-zl

Treści na Forum Bankier.pl (Forum) publikowane są przez użytkowników portalu i nie są autoryzowane przez Redakcję przed publikacją.

Bonnier Business (Polska) Sp.z o.o. nie ponosi odpowiedzialności za informacje publikowane na Forum, szczególnie fałszywe lub nierzetelne, które mogą wprowadzać w błąd w zakresie decyzji inwestycyjnych w myśl artykułów 12 i 15 Rozporządzenia MAR (market abuse regulation). Złamanie zakazu manipulacji jest zagrożone odpowiedzialnością karną.

Zamieszczanie na Forum propozycji konkretnych decyzji inwestycyjnych w odniesieniu do instrumentu finansowego może stanowić rekomendację w rozumieniu przepisów Rozporządzenia MAR. Sporządzanie i rozpowszechnianie rekomendacji bez zachowania wymogów prawnych podlega odpowiedzialności administracyjnej.

Przypominamy, że Forum stanowi platformę wymiany opinii. Każda informacja wpływająca na decyzje inwestycyjne pozyskana przez Forum, powinna być w interesie inwestora, zweryfikowana w innym źródle.

[x]
PEKABEX -0,86% 11,50 2022-09-23 17:00:00
Przejdź do strony za 5 Przejdź do strony »

Czy wiesz, że korzystasz z adblocka?
Reklamy nie są takie złe

To dzięki nim możemy udostępniać
Ci nasze treści.