Forum Giełda - K.Kolany

Re: Zasada T+3 w praktyce

Zgłoś do moderatora
Kupując w poniedziałek, faktycznym akcjonariuszem staje się dopiero w czwartek. Ma to znaczenie przy ustaleniu prawa do dywidendy, prawa poboru itp., bo sam zapis na rachunku obawiązuje i akcje można np. sprzedać po paru minutach od momentu ich kupna, zarabiając lub tracąc na różnicy.
  • Zasada T+3 w praktyce Autor: koobosh
  • Re: Zasada T+3 w praktyce Autor: PawelRejczak