No właśnie nie zawsze . Zapis może być korzystny i może być nie korzystny . Możesz się zapisać i jeśli zapisy będą niewielkie kurs otworzy się z luka ponad 10 zł a ty sprzedasz swoje akcje po 10. Może być też tak że będzie bardzo dużo zapisów i spora redukcja wtedy sprzedaż tylko część akcji a z resztą zostaniesz a będzie luka spadkowa .