Dnia 2022-06-08 o godz. 10:50 ~Free napisał(a):
> Generalnie dlatego opłaca się wychodzić ze spółki pakietami, wtedy cieszysz się zarówno ze wzrostów jak i spadków. Tutaj pomału się już zbliża poziom gdzie po odcięciu dywidendy cena stanie się atrakcyjna, więc przestanie się opłacać sprzedawać akcje. W sumie już jest nieźle bo po odcięciu będzie ok. 12 zł.
Szybka matematyka;
Przy cenie akcji 12 zł i założeniu, że spółka zarobi 120 mln zł netto w 2022 roku, to C/Z dla akcji uprawnionych do dywidendy i udziału w WZA wynosiłby... 1,7... :O
Przecież ta spółka i jej absurdalne niedowartościowanie będzie mi się latami po nocach śniła...