MFW i Banki krytykują Salwador z prostego powodu. Nie zarobią na przelewach międzynarodowych.
Ameryka Południowa jednak nie rezygnuje.
Salwador łączy siły z Argentyną. Ten drugi kraj chce współpracować z pierwszym w kwestii wdrożenia u siebie probitcoinowej strategii.
11 grudnia, Juan Carlos Reyes, przewodniczący Krajowej Komisji Aktywów Cyfrowych Salwadoru (NCDA), ogłosił, że rozpoczyna współpracę z Roberto Silvą, szefem argentyńskiej Krajowej Komisji Papierów Wartościowych (CNV). W praktyce chodzi oczywiście o kooperację pomiędzy dwoma krajami: Salwadorem i Argentyną.
Oba regiony mają wymieniać się doświadczeniami dot. kryptowalut i technologii blockchain. W praktyce ma chodzić o to, w jaki sposób najlepiej regulować nowy rynek i adoptować bitcoina na rynku płatniczym.