Forum Giełda +Dodaj wątek

Re: WZROST NA DUZYM OBROCIE

Zgłoś do moderatora
panowie pilna pomoc:

info z biura odemnie ;;


Witam serdecznie,W odpowiedzi na Pańskiego maila chciałbym uprzejmie poinformować, że aby otrzymać dywidendę konieczne było posiadanie rozliczonych akcji na rachunku w dniu ustalenia praw (25.06). Przewidywany dzień wypłaty to to 01.08.2013. Wysokość dywidendy wynosi 40 CZK na akcję. W tym roku standardowa stawka podatkowa wynosi 35%, aby skorzystać z niższej stawki konieczne jest dostarczenie wystawionego przez Urząd Skarbowy oryginału dokumentu dotyczącego statusu podatkowego akcjonariusza, oraz wypełniony dokument, którego wzór wysyłam w załączniku. Jeśli chodzi o termin składania wniosków o zmniejszenie stawki opodatkowania, to 8 lipca dokumenty muszą już być w KDPW. Oznacza to, że należy udać się do oddziału z oryginałami ww. dokumentów przed tym terminem. Dywidenda dostarczana jest do Biura Maklerskiego w CZK, zostaje przewalutowana na PLN po kursie dnia poprzedzającego dzień wypłaty dywidendy.jak to jest :

to nie placi sie 15% u zrodla czy wyplenienie takiego druku mam go u sibie na kompie oraz certyfikat rezydencji z US zlozonew biurze maklerskim ktore dostarcza je do KDPW uprawnia do 15% podatku a nie 35% z jakiej racji jest 35%????przeceiz jest uwmoa u unikaniu podwojnego opodatkowania!!!!!!!

Treści na Forum Bankier.pl (Forum) publikowane są przez użytkowników portalu i nie są autoryzowane przez Redakcję przed publikacją.

Bonnier Business (Polska) Sp.z o.o. nie ponosi odpowiedzialności za informacje publikowane na Forum, szczególnie fałszywe lub nierzetelne, które mogą wprowadzać w błąd w zakresie decyzji inwestycyjnych w myśl artykułów 12 i 15 Rozporządzenia MAR (market abuse regulation). Złamanie zakazu manipulacji jest zagrożone odpowiedzialnością karną.

Zamieszczanie na Forum propozycji konkretnych decyzji inwestycyjnych w odniesieniu do instrumentu finansowego może stanowić rekomendację w rozumieniu przepisów Rozporządzenia MAR. Sporządzanie i rozpowszechnianie rekomendacji bez zachowania wymogów prawnych podlega odpowiedzialności administracyjnej.

Przypominamy, że Forum stanowi platformę wymiany opinii. Każda informacja wpływająca na decyzje inwestycyjne pozyskana przez Forum, powinna być w interesie inwestora, zweryfikowana w innym źródle.

[x]
CEZ -3,14% 145,00 2022-12-06 14:45:03
Przejdź do strony za 5 Przejdź do strony »

Czy wiesz, że korzystasz z adblocka?
Reklamy nie są takie złe

To dzięki nim możemy udostępniać
Ci nasze treści.