Forum Giełda +Dodaj wątek
Opublikowano przy kursie:  5,50 zł , zmiana od tamtej pory: 23,27%

Re: Wycena działki - fakty

Zgłoś do moderatora
Wartość „nieruchomości inwestycyjnych” to 7,40/ akcję. Spółka pieniądze ze zbycia nieruchomości przeznaczy pewnie na dywidendę, bo taki zwyczaj maja właściciele. Ostatnie dwa lata pozwoliły na takie zyski, ze spółka pozbyła się właściwe dlugu odsetkowego ( jeden kredyt na 5m ) a zatem obecny wzrost stop procentowych nie wpłynie mocno negatywnie na wynik finansowy.

Niestety na naszej giełdzie trudno o kapitał długoterminowy ( długoterminowo trzyma się zwykle akcje, które sa na minusie ) i dlatego takie akcje leza nisko wyceniane a ruch na nich odbywa się zwykle w okresie gwałtownego zainteresowania sektorem. A kiedy zainteresowanie mija, ceny akcji spadają najpierw gwałtownie a później opadają pod swoim ciężarem. I wtedy ten, który ma pieniądze i dłuższy horyzont inwestycyjny może je skupować za pol darmo.

Szkoda tylko, ze sam zarząd nie myśli o skupie akcji własnych. Wtedy można by liczyć, ze poniżej pewnego poziomu akcje nie spadałyby. A zostałyby zebrane od tych, którzy nie chcą ich trzymać dłużej albo nagle znaleźli się w sytuacji, ze coś musza sprzedać. Mieliśmy ostatnio tak, ze spore na zwykle obroty pakiety akcji były sprzedawane w okolicach 5zl. Wyglądało to jakby ktoś zmuszony do sprzedania sypał PKC, żeby tylko zamienić posiadane akcje na gotówkę.

W przypadku skupu akcji byłby odbierający na pewnych poziomach.

Treści na Forum Bankier.pl (Forum) publikowane są przez użytkowników portalu i nie są autoryzowane przez Redakcję przed publikacją.

Bonnier Business (Polska) Sp.z o.o. nie ponosi odpowiedzialności za informacje publikowane na Forum, szczególnie fałszywe lub nierzetelne, które mogą wprowadzać w błąd w zakresie decyzji inwestycyjnych w myśl artykułów 12 i 15 Rozporządzenia MAR (market abuse regulation). Złamanie zakazu manipulacji jest zagrożone odpowiedzialnością karną.

Zamieszczanie na Forum propozycji konkretnych decyzji inwestycyjnych w odniesieniu do instrumentu finansowego może stanowić rekomendację w rozumieniu przepisów Rozporządzenia MAR. Sporządzanie i rozpowszechnianie rekomendacji bez zachowania wymogów prawnych podlega odpowiedzialności administracyjnej.

Przypominamy, że Forum stanowi platformę wymiany opinii. Każda informacja wpływająca na decyzje inwestycyjne pozyskana przez Forum, powinna być w interesie inwestora, zweryfikowana w innym źródle.

[x]
DROZAPOL 0,89% 6,78 2023-03-22 16:42:03
Przejdź do strony za 5 Przejdź do strony »

Czy wiesz, że korzystasz z adblocka?
Reklamy nie są takie złe

To dzięki nim możemy udostępniać
Ci nasze treści.