Forum Giełda +Dodaj wątek
Opublikowano przy kursie:  66,40 zł , zmiana od tamtej pory: 17,17%

Re: Wycena DCF 342PLN akcja.

Zgłoś do moderatora
Dnia 2026-04-20 o godz. 14:34 ~Olo napisał(a):
> Spółka nie jest pokrywana przez żadnych analityków, tymczasem w ramach testu na utratę wartości aktywów sama spółka przedstawiła DCF. Wynik wartości:
> > Zielona Góra - 1226 mln
> > Kogeneracja S.A. - 3868 mln
> > Łączna wartość 5094mln.
> >
> > 342 PLN na akcje na podstawie zdyskontowanych przyszłych przepływów pieniężnych. Podstawowej metody wyceny spółek.
> >
> > Analizę z założeniami można znaleźć w raporcie rocznym. (Skonsolidowane sprawozdanie finansowe, nie sprawozdanie zarządu).
> >
> > Jeśli chodzi o założenia operacyjne, to nikt lepiej tego DCFa by nie był w stanie zrobić z bo nikt nie zna lepiej spółki, niż ona sama.

nadal zimno i mróz trzeba dogrzewać mieszkania mimo że jest druga połowa kwietnia.

Treści na Forum Bankier.pl (Forum) publikowane są przez użytkowników portalu i nie są autoryzowane przez Redakcję przed publikacją.

Bonnier Business (Polska) Sp.z o.o. nie ponosi odpowiedzialności za informacje publikowane na Forum, szczególnie fałszywe lub nierzetelne, które mogą wprowadzać w błąd w zakresie decyzji inwestycyjnych w myśl artykułów 12 i 15 Rozporządzenia MAR (market abuse regulation). Złamanie zakazu manipulacji jest zagrożone odpowiedzialnością karną.

Zamieszczanie na Forum propozycji konkretnych decyzji inwestycyjnych w odniesieniu do instrumentu finansowego może stanowić rekomendację w rozumieniu przepisów Rozporządzenia MAR. Sporządzanie i rozpowszechnianie rekomendacji bez zachowania wymogów prawnych podlega odpowiedzialności administracyjnej.

Przypominamy, że Forum stanowi platformę wymiany opinii. Każda informacja wpływająca na decyzje inwestycyjne pozyskana przez Forum, powinna być w interesie inwestora, zweryfikowana w innym źródle.

[x]
KOGENERA -2,38% 77,80 2026-04-22 17:00:00
Przejdź do strony za 5 Przejdź do strony »

Czy wiesz, że korzystasz z adblocka?
Reklamy nie są takie złe

To dzięki nim możemy udostępniać
Ci nasze treści.