Dnia 2026-06-24 o godz. 09:57 ~Skok napisał(a):
> Akcje są zablokowane pod walne - wolne można kupić i zwiększyć pakiet.
> > Prezes,,emisja ma być szybko,, + niech ogłoszą cenę konkretną 18 czy 20 zeta
> > wtedy rynek zacznie inwestować.
ad rem: nie będzie żadnej uchwały ZWZ ws emisji
ad rem: akcje po dniu rejestracji nie są blokowane
ad rem: cenę emisyjną zatwierdza RN, uchwała nr. 6 z marca to podstawa,
ad rem: akcje zostaną objęte za wkład pie.
ad rem: w porozumieniu z bankami mówi się o pozyskaniu min 500 mln z emisji a dla takiego agio cena emisyjna winna wynosić około 20 zł
ad rem: jutro dywidenda Orlen, tj FIK pozyskuje środki z mocy ustawy
ad rem: dla MAP i spółek strategicznych jest zakaz sprzedaży udziałów, tylko uchwała Rady Ministrów na to zezwala.
Ma sens by MAP miał 50% udziałów by były środki na "Prochownie" a Grupa nie zaciąga kredytów na ten cel..