no nie kolego kaktus, "w giełdzie) jak to napisales, chodzi ot żeby wyciagac więcej niż się w nia wlozylo, dywidenda jest dodatkiem który po zsumowaniu ma ci przynieść zysk z inwestycji lub z gry na giełdzie.
jeśli chodzi natomiast o dywidendę z cognor to faktycznie w tym roku ma być ona "kosmiczna" w stosunku do obecnej, mizernej ceny. cognor spolka dywidendowa stal się w zeszłym roku czym wielu zaskoczyl po marnych poprzednich latach, za obecny rok ewentualna dywidenda w stosunku do ceny akcji już nie będzie tak atrakcjyna (jeśli wogule będzie), teraz po zapoiwiedziach zarządu, po rekomendacji ma być wysoka, walne za kilka dni (po przerwie), zobaczymy ile wezma kacjonariusze