Ja bym się w cdp nie pchał na krótki termin na 100%. Tam spokojnie może jeszcze spaść.
Mam ulokowany tam kapitał ale tak jak pisałem, rozgrywam multi chyba że znowu bedzie taka podbitka jak w styczniu - wtedy sprzedałem all po 357. Jeśli będzie nagły wzrost to ponownie ożenię papier bez zastanowienia.
Powiem za rok, 1,5 roku jak na tym biznesie wyjdę przy premierze multi, albo nawet i później:) załóżmy że będzie 1 mld zysku to daje c/z 20 dla cdp mało ale może i tak rynek będzie to dyskontował jako uczciwą cenę.. Nie wiadomo ale raczej średnio ma to sens w dłużym terminie żeby 11 bit miał c/z 28 a cdp 20 - zwłaszcza że obie firmy mają "zaplanowaną" przyszłość.
A co do corpo, nie polecam ale daje mi możliwość spokojny gry na giełdzie bo nie muszę dotykać kapitału żeby zarobić, spokojnie lokuję i po pewnym czasie wyciągam. I płacą konkretnie jak ktoś ogarnia temat. Można się też bardzo wiele nauczyć, akuratnie obsługuję hedge fundy niektóre przewijają się jako znienawidzone na spółkach bankiera:) hehe ale mam zakaz shortów i longów adekwatnie do polityki firmy, bez ipo. Plus sprawdzają portfolio etc.. ale dla kogoś takiego jak ja jeżeli inwestuję co najmniej na pół roku do przodu (minimum) to mi to pasuje. Dla Ciebie Wers to zdecydowanie bym nie polecał.:)
Home office jest natomiast super, nie muszę z ekipą z corpo przebywać - mam taki setup - 2 monitory i sobie przełączam klawiaturę i myszkę takim switchem mędzy kompami z pracy. I pełen home office - nie byłem w budynku firmy od 10 miesięcy:))
A lapka biorę, jadę sobie gdzieś do kumpla i też można popracować, po kraju pojeździć. Kombinowałem jak z zagranicy pracować ale to już nie jest łatwa sprawa.
Szkoda że nie ma Larian Studios od Baldurs Gate 3 notowanych nigdzie - niestety. Wieściłem grze ogromny sukces ale niestety spółka prywatna - a macie coś na oku z gamedevu? Jakiś ciekawy projekt?
Dramat to jest bo mi squasha zamykają przez tą Pandemię!:)
Serdecznie Pozdrawiam Panowie