Forum Gospodarka i polityka +Dodaj wątek

Re: Terroryści rozpoczęli ofensywę .

Zgłoś do moderatora
Rosyjskie plany rujnowane: Rosja ma problemy z powodu strajków w fabrykach amunicji.
https://from-ua.org/upload/articles/2026/03/20/mainlarge/1773984678_3301333.webp
W wyniku udanych głębokich uderzeń Rosja ma problemy z produkcją amunicji i rakiet.
Poinformował o tym Andrij Kowalenko, szef Centrum Zwalczania Dezinformacji przy Radzie Bezpieczeństwa Narodowego i Obrony.
„W rezultacie udanych głębokich uderzeń wróg stopniowo zaczyna mieć trudności z produkcją głowic bojowych do różnych rodzajów amunicji, w tym rakiet” – zauważył Kowalenko.
Według niego, w ciągu miesiąca co najmniej pięć przedsiębiorstw przemysłu chemicznego wroga zostało zaatakowanych, po kilka razy każde. Zaatakowano również zakłady mikroelektroniki oraz zakłady Wotkina, produkujące pociski Iskander, Oresznik itp.
„Wszystko to wpływa na logistykę produkcji, dostaw na front i zakłóca plany Rosjan” –
Podkreślił, że jedynym skutecznym sposobem powstrzymania Federacji Rosyjskiej jest powstrzymanie jej kompleksu wojskowo-przemysłowego.
„Oczywiście, Rosja otrzymuje amunicję od Koreańskiej Republiki Ludowo-Demokratycznej, ale Rosja nie będzie eksportować logistyki intensywnej wojny bez własnego kompleksu wojskowo-przemysłowego” – podsumował szef Centralnego Okręgu Wojskowego.
Przypominamy, że w nocy 20 marca w tymczasowo okupowanym obwodzie ługańskim słychać było eksplozje.Miasto Ałczewsk , zdobyte przez terrorystów , zostało zaatakowane przez drony.
Widoczna była łuna: zaatakowano zakład metalurgiczny w okupowanym Ałczewsku. WIDEO
https://from-ua.org/upload/articles/2026/03/20/mainlarge/1773983986_alchevsk.webp
W nocy 20 marca w tymczasowo zajętym obwodzie ługańskim słychać było eksplozje. Miasto Ałczewsk, zdobyte przez Rosję, zostało zaatakowane przez drony.
Atak miał najprawdopodobniej zostać skierowany na Zakłady Metalurgiczne w Alczewsku, które pracują dla rosyjskiego „przemysłu obronnego”.
O ataku pisze kanał Telegram Exil.....x
http
s://t.
me/e
xile
nova_pl
us/17674
O ataku dronów na Ałczewsk, okupowany przez Rosję od lata 2014 roku, 20 marca około godziny 5:30 rano.
Kanał opublikował nagranie przedstawiające moment przybycia, nakręcone przez mieszkańców miasta.
Na nagraniu słychać buczenie silnika drona. W pewnym momencie dron zaczyna gwałtownie opadać i uderza w cel. Kamera autora filmu zarejestrowała eksplozję i wznoszący się słup ognia.
„Ałczewsk w obwodzie ługańskim zgłasza atak na zakłady metalurgiczne w Alczewsku” – zauważa Exilenova+.
Wcześniej, na początku grudnia 2025 roku, zakład ten został już przetransportowany samolotem – i to nie przez przypadek. Po tym strajku, jak wyjaśnił Sztab Generalny Sił Zbrojnych Ukrainy: Zakłady Metalurgiczne w Alczewsku produkują komponenty (łuski) do pocisków na zamówienie Ministerstwa Obrony Rosji.