Forum Giełda +Dodaj wątek
Opublikowano przy kursie:  1,10 zł , zmiana od tamtej pory: -71,45%

Re: Takie tam ...

Zgłoś do moderatora
Chłopie.. główny akcjonariusz praktycznie od debiutu spółki pół roku temu wywalał akcje nie informując o tym rynku i robił to w najlepsze nawet w okresach zamkniętych. Można stwierdzić, ze właściwie wywalał w panice, bo jak pojawiła się płynność (w lipcu) - po infach, które rzekomo mają zapewnić spółce kosmiczne przychodzi i zyski, wywalił 1/3 posiadanych akcji i pewnie czysty przypadek (ktoś poskarżył się do KNF na praktyki prezesa - Kubusia, ale o tym zaraz..) pozwolił KNF na przejrzenie transakcji i taką szybką reakcję. Inaczej prawdopodobnie wysypałby wszystkie akcje, bo przecież sypał nimi do zawieszenie notowań, czyli nie zamierzał przestać, wręcz przeciwnie - wolumeny rosły. Prezes robi to samo - wysypuje na górkach "małe" pakiety a potem jak jest panika dokupuje mniejsze ilości na niższych poziomach - to jest */niecenzuralne słowo/ drobnych akcjonariuszy i pokazuje, że osoby zarządzające są bardziej zainteresowane zabawą akcjami niż faktycznym biznesem. I jeszcze te wszystkie "warunkowe" i "potencjalne" umowy. Na Borucie Zachem w 2014 tez były już podpisane konkretne umowy z odbiorcą zagranicznym (ZEA) za 30 mln USD, akcje latały po 3 zł, wtedy prezes a zarazem główny akcjonariusz wywalił akcje i jeszcze jak kurs spadał to wydawał komunikaty, że spółka świetnie się rozwija i zarząd nie rozumie skąd taka przecena kursu akcji! Od dwóch lat tamte akcje latają po 16 - 18 gr i nikt ani myśli ich kupować - mimo, ze spółka naprawdę zaprezentowała "konkret", tzn. wybudowała fabrykę, stworzyła linię chemii gospodarczej, ostantio dostała 15 mln zł kolejnego dofinansowania. Ale nikt już tego nie kupi, dopóki efekty nie będą widoczne w Rachunku Zysków i Strat. Czy Ty naprawdę jesteś taki naiwny czy po prostu inwestujesz od niedawna? Posłuchaj trochę ludzi, którzy są tu od kilku/ kilkunastu lat i naprawdę niejedno już widzieli.. To prawda, ze np ja chce kupić te akcje. Ale powiedzmy jeszcze na jakim poziomie.. Poziom, przy którym będę rozważał kupno to jest 10 gr. Skąd ta cena? Bo tyle płacili głowni akcjonariusze, którzy na razie tylko sprzedają akcje. Jak spadnie do 20 gr to też tego nie biorę, bo dla gościa który pół roku sypał akcjami i o tym nie informował to jest nadal 100% zarobku. Nawet jak dostanie 100 tyś kary - to co to jest? Przecież na czysto zarobił ponad milion. Naganiacze to Ci którzy liczą już te przyszłe zyski. Powiedz mi dlaczego najlepiej poinformowani ludzie, tzn prezes i drugi głowny akcjonariusz sypią akcjami po takich super infach? Skoro cena za rok ma być 10 zł. Pan W. zainwestował w tę spółkę 700 tyś zł a na chwilę obecną zarobił 1,5 mln i nadal posiada ponad 20 % akcji. Wg Ciebie to jest w porządku? To jest półtora miliona zysku w pół roku i nadal ma 24 % akcji. Wycena akcji tej spółki to jest 5 gr wg Biznesradar. I tam się zatrzymamy.

Treści na Forum Bankier.pl (Forum) publikowane są przez użytkowników portalu i nie są autoryzowane przez Redakcję przed publikacją.

Bonnier Business (Polska) Sp.z o.o. nie ponosi odpowiedzialności za informacje publikowane na Forum, szczególnie fałszywe lub nierzetelne, które mogą wprowadzać w błąd w zakresie decyzji inwestycyjnych w myśl artykułów 12 i 15 Rozporządzenia MAR (market abuse regulation). Złamanie zakazu manipulacji jest zagrożone odpowiedzialnością karną.

Zamieszczanie na Forum propozycji konkretnych decyzji inwestycyjnych w odniesieniu do instrumentu finansowego może stanowić rekomendację w rozumieniu przepisów Rozporządzenia MAR. Sporządzanie i rozpowszechnianie rekomendacji bez zachowania wymogów prawnych podlega odpowiedzialności administracyjnej.

Przypominamy, że Forum stanowi platformę wymiany opinii. Każda informacja wpływająca na decyzje inwestycyjne pozyskana przez Forum, powinna być w interesie inwestora, zweryfikowana w innym źródle.

[x]
COREY -1,26% 0,31 2026-06-26 16:47:00
Przejdź do strony za 5 Przejdź do strony »

Czy wiesz, że korzystasz z adblocka?
Reklamy nie są takie złe

To dzięki nim możemy udostępniać
Ci nasze treści.