Czyli potwierdza się to, co pisali ostatnio o stalówkach w USA. Dla przypomnienia wpis z zeszłego tygodnia:
Ogólnie to co u nas. Morgany i Stanleye uważają, że stal zaszła za wysoko, powinna skorygować i dają od czapy rekomendacje sprzedaj lub niedoważaj, natomiast prezes mówi hola, hola - 3 kwartał 2021 r. był rekordowy (10 razy lepszy wynik niż rok temu) ale następny kwartał będzie jeszcze lepszy. Wygląda na to ,że ,,Rynek'' zobaczył wyniki i zaczął wierzyć prezesowi, bo US Steel wzrasta o ponad 10%.
"We continue to see strong steel demand coupled with moderating, but still historically low customer inventories throughout the supply chain," CEO Mark Millett said in a statement. "We believe this momentum will continue and that our fourth quarter consolidated earnings could represent another record performance."
A otoczenie makro po lokalnej korekcie coraz lepsze.