Forum Giełda +Dodaj wątek
Opublikowano przy kursie:  1,52 zł , zmiana od tamtej pory: 15,13%

Re: sprawa do knf

Zgłoś do moderatora
Szanowny Panie,
Model biznesowych REINO Capital nie zakłada kupowania aktywów ze środków własnych. Podobnie jak fundusz pod TFI nie kupuje akcji na własny rachunek, tylko w imieniu klientów. Z tą różnicą, że duzi instytucjonalni klienci REINO wymagają od spółki wkładu własnego, na który potrzebny jest kapitał m.in. z emisji akcji. Duże są też koszty transakcyjne przy tego typu dealach, które później są reifnansowane z wynagrodzenia pobieranego za zarządzanie aktywami.
Biznes spółki polega bowiem na znajdowaniu dla inwestorów najlepszych inwestycji nieruchomościowych oraz zarządzanie nimi.
Jeśli chodzi o spółki Grupy Buma, to faktycznie miały zostać przejęte, aby uzupełnić kompetencje nieruchomościowe (o np. generalne wykonawstwo, development czy facility managment). To niestety nie doszło do skutku, bo wycofał się z transakcji australijski RF Corval. Tu potrzeba było ze strony REINO środków nieporównywalnie mniejszych niż wartość przejmowanych spółek, ale wciąż kapitał było potrzebny.
Mam nadzieję, że wyjaśniłem Pana wątpliwości

Treści na Forum Bankier.pl (Forum) publikowane są przez użytkowników portalu i nie są autoryzowane przez Redakcję przed publikacją.

Bonnier Business (Polska) Sp.z o.o. nie ponosi odpowiedzialności za informacje publikowane na Forum, szczególnie fałszywe lub nierzetelne, które mogą wprowadzać w błąd w zakresie decyzji inwestycyjnych w myśl artykułów 12 i 15 Rozporządzenia MAR (market abuse regulation). Złamanie zakazu manipulacji jest zagrożone odpowiedzialnością karną.

Zamieszczanie na Forum propozycji konkretnych decyzji inwestycyjnych w odniesieniu do instrumentu finansowego może stanowić rekomendację w rozumieniu przepisów Rozporządzenia MAR. Sporządzanie i rozpowszechnianie rekomendacji bez zachowania wymogów prawnych podlega odpowiedzialności administracyjnej.

Przypominamy, że Forum stanowi platformę wymiany opinii. Każda informacja wpływająca na decyzje inwestycyjne pozyskana przez Forum, powinna być w interesie inwestora, zweryfikowana w innym źródle.

[x]
REINO 0,00% 1,75 2021-06-11 16:46:36
Przejdź do strony za 5 Przejdź do strony »

Czy wiesz, że korzystasz z adblocka?
Reklamy nie są takie złe

To dzięki nim możemy udostępniać
Ci nasze treści.