Forum Giełda +Dodaj wątek
Opublikowano przy kursie:  1,23 zł , zmiana od tamtej pory: -59,35%

Re: Solar to jedyna szansa dla umoczonych na PrimaModa

Zgłoś do moderatora
Manipulujac informacjami o bankructwie spolki zapomniales dodac ze ma tez ponad 35 mln zl aktywow i ponad 11 mln kapitalu wlasnego i ze od wielu lat prowadzi dzialalnosc przy zblizonych wskaznikach plynnosci (po korekcie o msr 16) i jeszcze nie zbankrutowala a do tego jeszcze nie wspomniales ze od tego polrocza w zwiazku z koniecznoscia uwzglednienia msr 16 wykazali zobowiazania leasingowe w pasywach, ktore istnialy ale nie byly wczesniej widoczne w bilansie (co zobaczysz porownujac do wynikow 2018). Mimo takich parametrow plynnosci w latach 2016-2018 prima moda generowala nieporownywalnie lepsze wyniki finansowe od Solara a w 1 polowie 2019 r. osiagnela niewiele nizsze wyniki netto od solara przy zdecydowanie nizszej sprzedazy od solara, w 2q 2019 generujac niewspolmiernie wyzsza rentownosc netto od Solara.

Poza tym zacytuje ci fragment opinii bieglego rewidenta do sprawozdania solara. Moze nie dotarles do niego do tej pory:

Nie zgłaszając zastrzeżeń, zwracamy uwagę na noty nr 23 oraz 43 skróconego śródrocznego skonsolidowanego sprawozdania finansowego oraz notę nr 5 skróconego śródrocznego jednostkowego sprawozdania finansowego, w których
Spółka zamieściła informacje dotyczące koncentracji ryzyka kredytowego wynikającej
ze współpracy z głównym dostawcą towarów (łączna wartość zapłaconych przez jednostkę zaliczek na przyszłe dostawy oraz należności z tytułu rozliczenia zwrotów po odpisie w kwocie 43,8 mln zł wynosi na dzień 30 czerwca 2019 r. 56,1 mln złotych, co stanowi 36,4% skonsolidowanych aktywów Grupy Kapitałowej oraz 37,1% aktywów Spółki Solar Company S.A.).

Treści na Forum Bankier.pl (Forum) publikowane są przez użytkowników portalu i nie są autoryzowane przez Redakcję przed publikacją.

Bonnier Business (Polska) Sp.z o.o. nie ponosi odpowiedzialności za informacje publikowane na Forum, szczególnie fałszywe lub nierzetelne, które mogą wprowadzać w błąd w zakresie decyzji inwestycyjnych w myśl artykułów 12 i 15 Rozporządzenia MAR (market abuse regulation). Złamanie zakazu manipulacji jest zagrożone odpowiedzialnością karną.

Zamieszczanie na Forum propozycji konkretnych decyzji inwestycyjnych w odniesieniu do instrumentu finansowego może stanowić rekomendację w rozumieniu przepisów Rozporządzenia MAR. Sporządzanie i rozpowszechnianie rekomendacji bez zachowania wymogów prawnych podlega odpowiedzialności administracyjnej.

Przypominamy, że Forum stanowi platformę wymiany opinii. Każda informacja wpływająca na decyzje inwestycyjne pozyskana przez Forum, powinna być w interesie inwestora, zweryfikowana w innym źródle.

[x]
PRIMAMODA 0,00% 0,50 2020-03-18 15:00:00
Przejdź do strony za 5 Przejdź do strony »

Czy wiesz, że korzystasz z adblocka?
Reklamy nie są takie złe

To dzięki nim możemy udostępniać
Ci nasze treści.