Skoro mamy recesje to gospodarka zwalnia. Skoro zwalnia gospodarka to spolki maja mniejsze zyski a tym same staja sie mniej atrakcyjna metoda inwestowania.
Zagraniczni inwestorzy wycofuja kase z gieldy i inwestuja ma innych rynkach, gdzie jest bezpieczniej. Aby wycofac kase z gieldy trzeba sprzedac akcje. A jak duzi sprzedaja akcje to kurs idzie w dól.
Moze jestem w błedzie ale tak to wodze