witam,
Polecam najpierw przemyśleć uważnie co się chce napisać (z najdrobniejszymi szczegółami) a potem nauczyć się programować! Naukę programowania radziłbym od języka C++, który jest bardzo podobny do MQL4. Jeśli chodzi o podręcznik to polecam Symfonia C++. Obowiązkowo rozdziały dotyczące: deklarowania zmiennych, pętli, tablic i oczywiście funkcji. Reszta do pisania strategi Ci się raczej nie przyda, a na pewno nie na tym poziomie, więc skup się na tym co wymieniłem. Jak opanujesz powyższe podstawy przeczytaj sobie kurs o MQL4 (po polsku jest gdzieś w internecie) - nie czytaj całego bo to nie ma sensu. skup się na tym co ci się przyda czyli głownie na funkcjach (jak opanowałeś wyżej wymienione rozdziały w C++) np. opanuj funkcje otwierania i zamykania pozycji a funkcje takie jak np. do liczenia cosinusa czy tangensa sobie obowiązkowo odpuść :). przeczytaj sobie powierzchownie ten kurs i skoncentruj się na tym, co będzie ci potrzebne do napisania strategi. Do tego dochodzi analiza kodu wskaźników i innych strategi stworzonych przez inne osoby bo inaczej ciężko ci będzie stworzyć samemu taką strategię - analiza przykładów i ćwiczenia to podstawa!!! no ale cóż... obawiam się, że w tydzień tego nie opanujesz więc... miłej zabawy. Osobiście uważam, że programowanie nie jest trudne jednak wymaga troszeczkę doświadczenia no i oczywiście szczegółowej wiedzy, co chce się osiągnąć (napisać).