Zakład w Astanie pracuje nadal ( nie tak jak się spodziewaliśmy ) tam jest przerabiana microsfera z Astany i innych lokalizacji.
Odpisu nie będzie ponieważ EEX płaci więcej za microsferę z Astany ( taki myk żeby spółka mogła generować dodatni wynik i powoli zaczęła spłacać zobowiązania w stosunku do EEX - uruchomi to odrobinę środków )